Kraków przegrywa z małym miasteczkiem: 15-tysięczne Kozienice z lepszym wodnym placem zabaw (ZDJĘCIA)

W piętnastotysięcznych Kozienicach w województwie mazowieckim powstał wodny płac zabaw. Znajdują się w nim m.in. dwa wodne place zabaw, leśna strefa wypoczynkowa i scena plenerowa. Inwestycja za prawie 14 milionów złotych od dnia otwarcia cieszy się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszych. Tymczasem Kraków może pochwalić się jedynie wodnym placem zabaw w parku Jordana. Niestety, to porównanie wypada bardzo blado.

Park rekreacyjno–sportowy otwarto w Kozienicach w 2023 roku. Obiekt jest podzielony na strefy. W dziecięcej są dwa wodne place zabaw, a obok nich integracyjny plac zabaw dostosowany do dzieci z niepełnosprawnościami. Strefa leśna służyć ma do relaksu. Są tam m.in. drewniane kładki, ławki, leżaki, wodotryski. Strefa trzecia, najbardziej wielofunkcyjna i uniwersalna, to plenerowa scena, na której cyklicznie organizowane będą różne wydarzenia.

Wszystkie elementy parku zostały wkomponowane w istniejące tereny zielone. „Chcieliśmy, aby ten obiekt był jak najbardziej wkomponowany w środowisko naturalne. Gdzie to było możliwe, wykorzystywaliśmy materiały przyjazne środowisku naturalnemu. Cała drewniana infrastruktura, misy dla ptaków, owadów, gdzie mogą napić się wody, ale także kilkanaście tysięcy nasadzeń drzew, krzewów i kwiatów. Obiekt będzie piękniał z roku na rok wraz ze wzrostem roślinności” – podkreślał w dniu otwarcia burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski. Wstęp jest darmowy.

 

To wszystko powstało w piętnastotysięcznych Kozienicach. Czym może pochwalić się osiemsettysięczny Kraków? Tylko wodnym placem zabaw w parku Jordana. W tym porównaniu wypadamy niestety bardzo źle. 

Wodny plac zabaw w parku Jordana to inwestycja, która powstała dzięki środkom z budżetu obywatelskiego. Plac jest wyposażony w wiele sprzętów umożliwiających wodne szaleństwo, takich jak np. fontanna rozpylająca wodę, wodne strumienie. Korzystanie z wodnego placu zabaw jest bezpieczne, działa tam bowiem specjalny system filtrowania wody. Plac jest bezpłatny, czynny codziennie, od godz. 10.00 do 20.00. Działa do połowy września, w zależności od warunków atmosferycznych.

fot. UG Kozienice, Krakow.pl

Najnowsze

Co w Krakowie