Kraków szykuje się na falę upałów. Miasto przygotowało punkty z zimną wodą

IMiGW ostrzega przed upałami. W najbliższych dniach temperatura sięgnie nawet do 30 st. C w kraju. W związku z prognozowanymi upałami, Wodociągi Miasta Krakowa uruchomiają kurtyny wodne. Będą one ustawione w pięciu lokalizacjach.

Synoptycy ostrzegają przed wysokimi temperaturami w naszym mieście. Najgoręcej będzie w środę 19 czerwca, ale już we wtorek termometry pokażą 30 st. C. IMiGW przypomina aby w upalne dni pamiętać o piciu dużej ilości wody i noszeniu nakrycia głowy, co pomoże zminimalizować ryzyko udaru słonecznego. Dla Krakowa wydano ostrzeżenie 2. stopnia . To pierwsze takie upalne dni w tym roku.

Wodociągi Miasta Krakowa uruchamiają dzisiaj, 18 czerwca, kurtyny wodne. Mieszkańcy oraz turyści będą mogli korzystać z orzeźwiających mgiełek w pięciu lokalizacjach: Rynek Główny, Mały Rynek, Rynek Podgórski, przy Barbakanie oraz na alei Róż. Kurtyny będą czynne w godzinach 10.00–19.00.

Wodociągi Miasta Krakowa zapewniają, że jakość wody w krakowskiej sieci wodociągowej jest systematycznie monitorowana. Wyniki badań potwierdzają, że spełnia ona wymagania jakościowe dotyczącej jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Oznacza to, że woda udostępniana przez Wodociągi Miasta Krakowa w punktach kurtyn wodnych jest bezpieczna dla zdrowia ludzkiego. Warto przypomnieć, że problem bakterii Legionella dotyczy instalacji wody ciepłej, natomiast woda przesyłana do kurtyn jest zimna, co eliminuje ryzyko związane z tą bakterią.

W związku z upałami urząd miasta poinformował o zamknięciu stałego postoju dorożek na Rynku Głównym. 

Urząd miasta zamyka postój dla dorożek na Rynku. Z troski o konie

Patrycja Bliska 

 

Najnowsze

Co w Krakowie