Kraków. Tyle śniegu nie było w naszym mieście od 14 lat

Tak obfitych dobowych opadów śniegu Kraków nie widział od ponad dekady. Śnieg padał od piątkowego wieczoru i przestał dopiero w niedzielę rano.

Sprawdziły się ostrzeżenia synoptyków przed intensywnymi opadami śniegu w weekend. Zadeklarował, że służby są w gotowości i zaapelował do mieszkańców o ostrożność. Według prognoz miało spać około 30 cm śniegu. 

Jak się okazało, prognozy okazały się trafne. Z danych Instytuty Meteorologii i Gospodarki Wodnej z niedzielnego poranka wynika, że w Krakowie pokrywa śnieżna sięgnęła 30 cm. W naszym mieście ostatni raz więcej śniegu było prawie 14 lat temu, w lutym 2010 r. (32 cm).

Niestety, mikołajki niekoniecznie będą okazją na sanki, bo z tego śniegu może już zrobić się chlapa. W czwartek zacznie się robić cieplej. W weekend temperatura będzie się wahać w okolicach 1 stopnia Celsjusza. Takie temperatury utrzymają się do końca przyszłego tygodnia. Jeśli śnieg jeszcze spadnie, to będzie go naprawdę niewiele, możemy spodziewać się też opadów deszczu ze śniegiem.

Główne drogi czarne. Teraz pora na odśnieżanie chodników i ścieżek rowerowych

Patrycja Bliska 

7 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie