Kraków ugości samorządowców z całej Europy

Po raz kolejny Kraków będzie gospodarzem Europejskiego Kongresu Samorządów. Tematem przewodnim piątej już edycji wydarzenia zaplanowanego pomiędzy 8 a 9 kwietnia będzie „Samorząd strategią dla przyszłości”.

Goszcząc ponad 2 tys. uczestników, EKS Kraków stanie się samorządową stolicą Europy. Podczas kongresu zaplanowano ponad 80 wydarzeń, w tym bloki programowe, raporty, panele, warsztaty, wykłady i prezentacje podzielone na 13 ścieżek tematycznych, a także uroczystą galę.

Wymiana doświadczeń

Jak mówią organizatorzy, wydarzenie to będzie doskonałym pretekstem do spotkania, a także wymiany poglądów gospodarczo-społecznych dla liderów samorządowych, elit regionalnych, przedstawicieli administracji państwowej, świata biznesu, kultury i organizacji pozarządowych, jak również mediów z krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

– Cieszymy się bardzo, że Kraków jest miastem, które na tle pozostałych europejskich stolic tak prężnie się rozwija. Z roku na rok powstają tu nowe centra biznesowe i technologiczne, których outsourcing usług pozwala na znaczący rozwój gospodarczy naszego regionu. Wg raportu „Branża spotkań w Krakowie 2017” zostało zorganizowanych ponad 6 tys. spotkań i wydarzeń biznesowych, co stanowi 14 proc. wzrost w stosunku do roku 2016, natomiast udział kongresów oraz konferencji w tym zestawieniu wyniósł aż 73 proc. wszystkich wydarzeń w Krakowie – stwierdza prezydent Jacek Majchrowski.

Miasto zyskuje

Według raportu, na który powołuje się prezydent, przemysł ten wygenerował w 2017 roku ok 2,2 mld zł PKB, co stanowiło 3,38 proc. PKB całej gospodarki Krakowa.

Jak twierdzą specjaliści, na rozwój tego typu spotkań z całą pewnością miało wpływ otwarcie w 2014 roku dwóch obiektów, Centrum Kongresowego ICE Kraków (w którym zagości EKS), a także TAURON Areny Kraków, będących dobrą bazą dla organizacji takich wydarzeń.

– Frekwencja uczestników konferencji biznesowych w naszym mieście jest obecnie znacząco wyższa niż kiedykolwiek wcześniej. To dowodzi, że hasło z ubiegłorocznych raportów głoszące, że „Kraków jest miastem kongresów” jest rzeczywiste i wciąż aktualne dodaje prezydent Jacek Majchrowski.

Podczas zaplanowanych ścieżek tematycznych tegorocznego kongresu zostaną poruszone m.in. tematy z obszaru samorządności gospodarczej, realizacji zadań społecznych, sektora usług nowoczesnych, w tym nowych technologii, a także turystyki i urbanistyki, czy finansowania działań rozwojowych.

KRA

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie