Krakowianie zdecydują, czy na Rynku Głównym wyrosną drzewa

Mój projekt ,,Posadźmy drzewa na Rynku Głównym!” został pozytywnie zweryfikowany i będzie poddany pod głosowanie w budżecie obywatelskim – poinformował Krzysztof Kwarciak przewodniczący Stowarzyszenia „Ulepszamy Kraków”. Głosowanie na projektu budżetu obywatelskiego zaplanowane jest od 30 września do 14 października 2022 roku.

„Chcemy, żeby na Rynek Główny po kilkudziesięciu latach wróciły drzewa. Nasadzenia zapewnią trochę cienia oraz sprawią, że w ciepłe dni plac nie będzie już betonową patelnią, która staje się jednym z najgorętszych miejsc w mieście. Przestrzeń zostanie tak zaaranżowana, aby nie ograniczać przejścia i nadal można było organizować duże wydarzenia. Czas, żeby serce miasta stało się wreszcie zielone!” – czytamy w opisie projektu ,,Posadźmy drzewa na Rynku Głównym!” To projekt ogólnomiejski zarejestrowany pod numerem 13. Koszt realizacji – 1,52 mln złotych. Jeśli krakowianie wybiorą go do realizacji, to w przyszłym roku zostanie opracowana dokumentacja, w roku 2024 zostaną posadzone drzewa.

8 sierpnia 2022 roku została opublikowana lista zweryfikowanych wniosków do tegorocznego budżetu obywatelskiego. Autorzy projektów, które odrzucili urzędnicy, mają 10 dni na odwołanie. Trzeba je złożyć najpóźniej do 17 sierpnia 2022 roku. Ostateczna lista projektów, które zostaną poddane pod głosowanie, zostanie opublikowana do 15 września.

(GEG)

Najnowsze

Co w Krakowie