Kobieta z tatuażem jest „łatwiejsza”?

Panowie zapytani o motywy kobiet decydujące o tatuowaniu ich ciała, najczęściej zaznaczali odpowiedź: podniesienie atrakcyjności seksualnej (76 %).  Za najseksowniejsze wytatuowane miejsce uznano kobiece lędźwie, co sugeruje panom naszą “otwartość” na bliższe relacje – pisze dla KRKnews międzynarodowy ekspert w dziedzinie kosmetologii, dr n. med. Izabela Załęska*.

dr Izabela Załęska
dr Izabela Załęska

Od jakiegoś czasu pojawiają się artykuły i badania przedstawiające tezy związane z wytatuowanymi kobietami. Jako pierwsi tematem zajęli się amerykańscy naukowcy, potem wtórowali im  francuscy, przedstawiając statystyczną opinię mężczyzn na temat atrakcyjności seksualnej i łatwości w nawiązywaniu kontaktów z kobietami, które posiadają tatuaże w widocznych miejscach.

Badacze udowodnili, że posiadane tatuaże mają bezpośredni wpływ na atrakcyjność seksualną kobiet. Według francuskich naukowców, w opinii mężczyzn zdecydowanie łatwiej jest poderwać wytatuowaną kobietę, a ozdobne rysunki na ciele świadczą o jej otwartości. Niewątpliwie stawiane tezy są wyjątkowo śmiałe, ale naukowcy z Południowej Bretanii twierdzą, że o pomyłce nie może być mowy.

Masz tatuaż? Spodziewaj się propozycji seksualnej

W badaniach wzięło udział 58 kobiet w wieku od 20 do 30 roku życia oraz aż 400 mężczyzn w podobnym przedziale wiekowym. Panowie pytani byli o opinię na temat wyglądu, atrakcyjności seksualnej wybranych przez badaczy kobiet.  Wyniki były zaskakujące. Panowie za najbardziej seksowne uznali 11 kobiet z widocznymi tatuażami.

Na tym nie poprzestano. Aby udowodnić stawiane tezy, kobiety biorące udział w badaniach poproszono o pójście na plażę w bikini, z namalowanym na ciele tymczasowym tatuażem, a wcześniej bez tatuażu. Kobiety miały jedynie za zadanie leżeć i czytać książkę. Ciekawi jesteście jak kształtowała się opinia panów?

Atrakcyjność kobiet z tatuażem najwyraźniej wzrasta! Kobiety podrywane były zdecydowanie częściej, mężczyźni nie tylko chętniej do nich podchodzili, skróceniu ulegał średni czas w jakim panowie nawiązywali rozmowę. Co ciekawe, wytatuowane kobiety zdecydowanie częściej otrzymywały też dość bezpośrednie propozycje seksualne.

Oczywiście można kwestionować wyniki badań, ale nie da się zaprzeczyć faktom, że kiedy ta sama kobieta (bez tatuażu), odpoczywała na plaży, nie wzbudzała wyraźnego zainteresowania płci przeciwnej. Zatem można śmiało stwierdzić, że jedynym determinującym mężczyzn elementem był widoczny tatuaż.

Najseksowniejsze miejsce na tatuaż

Idąc tym tropem, przeprowadziłam internetową ankietę dotyczącą opinii mężczyzn na temat wytatuowanych kobiet. W badaniu wzięło udział 100 panów z Krakowa  i okolic, za co bardzo dziękuję.

Opinia na temat kobiet z tatuażem kształtuje się niezwykle ciekawie. Panowie zapytani o motywy kobiet decydujące o tatuowaniu ich ciała, najczęściej zaznaczali odpowiedź: podniesienie atrakcyjności seksualnej (76 %).  W pytaniu dotyczącym łatwości nawiązywania kontaktów panowie w większości uznali, że kobiety posiadające tatuaże w widocznych miejscach są bardziej otwarte na niezobowiązujące kontakty (57%) oraz szybciej nawiązują bliższe relacje (42 %). Tylko 2 % badanych uznało, że  tatuaż nie ma żadnego znaczenia w ich ocenie kobiety.

Drogie Panie, za najseksowniejsze wytatuowane miejsce uznano kobiece lędźwie, co potwierdza  dotychczasowe wyniki prowadzonych badań. To właśnie miejsce, które sugeruje panom naszą “otwartość” na bliższe relacje.

Tatuaż na wiosnę?

dr Izabela Załęska

Panowie, zapewniam Was, że większość tatuaży robimy samolubnie dla  swojego dobrego samopoczucia, a nie dla zwrócenia Waszej uwagi. Nie ukrywam, że zastanowiłam się nad praprzyczyną powstania własnych „malunków”.

Pomijając jednak aspekt naszej seksualności pamiętajmy, aby tatuować swoje ciało w sprawdzonych salonach tatuaży, które nie tylko zatrudniają niezwykle uzdolnioną osobę (tatuażystę), ale również spełniają wszystkie aspekty sanitarne. Tatuaż to zdobienie ciała, w którym występuje element przerwania ciągłości skóry, zatem konieczne są dodatkowe środki ostrożności. To co Drogie Panie, jeszcze jeden tatuaż na wiosnę?

dr Izabela Załęska

fot. (u góry strony): nyuhuhuu via Foter.com

* Dr n. med. Izabela Załęska – międzynarodowy ekspert w dziedzinie Kosmetologii, specjalista z zakresu Kosmetologii Estetycznej i Medycznej. Wieloletni praktyk, trener, a także nauczyciel akademicki.  Adiunkt na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Koordynator kierunku Kosmetologia w PPWSZ w Nowym Targu. Pasje: sport, dieta,muzyka i macierzyństwo. E-mail: Izaleska@icloud.com

 

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie