Krakowska policja uderza w narkotykowy biznes. Zatrzymano kolejnych 3 dilerów

Kolejne trzy osoby zostały zatrzymane w związku ze śledztwem dotyczącym rozprowadzania środków narkotykowych. Krakowska policja uderza w narkotykowy biznes.

Już w kwietniu 2022 roku policja zatrzymała 3 narkotykowych dilerów i zabezpieczyła narkotyki o wartości około 200 000 złotych. Śledztwo okazało się rozwojowe. Kilka dni temu, policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z komendy wojewódzkiej Policji w Krakowie i krakowskiej komendy miejskiej zatrzymali kolejne 3 osoby, zaangażowane w rozprowadzanie środków odurzających na terenie miasta. Tym razem do zatrzymań doszło w Podgórzu.

Policjanci we wczesnych godzinach porannych weszli do wytypowanych mieszkań zajmowanych przez narkotykowych dilerów. Pod jednym z adresów, u 30-latka, funkcjonariusze zlikwidowali uprawę konopi indyjskich składającą się z 24 krzewów w różnej fazie wzrostu. Znaleźli też sprzęt służący do hodowli nielegalnych roślin. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli u niego łącznie niemal 7 kg suszu marihuany, a także wagę elektroniczną, służącą do jej porcjowania. U pozostałych mężczyzn, w wieku 29 i 24 lat, policjanci znaleźli mefedron, kolejne wagi elektroniczne oraz telefony komórkowe.

Wszyscy trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych, a następnego dnia zostali przewiezieni do Prokuratury Rejonowej Kraków – Podgórze. Zatrzymani usłyszeli tam zarzuty uczestniczenia w obrocie znaczną ilością środków odurzających. Wobec dwóch podejrzanych (w wieku 29 i 30lat ) o handel m.in. kokainą, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Wobec 24-latka, podejrzanego o rozprowadzanie marihuany, prokurator zastosował dozór Policji oraz poręczenie majątkowe.
Za popełnione przestępstwo podejrzanym grozi do 12 lat więzienia.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie