Krakowskie biblioteki wydadzą specjalne paszporty

Biblioteka Kraków zaprasza do udziału w Konkursie Czytelnik Roku 2023! „Odbierz Paszport, czytaj i zbieraj pieczątki, a potem… zdobądź nagrody i tytuł Czytelnika Roku!” – zachęca biblioteka.

W poprzednim roku w konkursie wzięło udział ponad 900 osób.

„To konkurs uwielbiany przez naszych czytelników, który jest świetną motywacją do regularnego czytania książek. Tegoroczna edycja startuje 2 lutego. W każdej z bibliotecznej filii Biblioteki Kraków można odebrać Paszport Czytelnika. Wystarczy posiadać aktywną kartę czytelniczą!” – czytamy w komunikacie.

W Paszporcie Czytelnika uczestnik konkursu zbiera pieczątki za przeczytane książki lub audiobooki w ciągu roku.  Zgodnie z regulaminem tytuł „Czytelnika Roku” zdobędzie uczestnik, który zbierze co najmniej 150 pieczątek za zwrócone książki i przynajmniej 1 pieczątkę za udział w wydarzeniu kulturalnym polecanym przez Bibliotekę Kraków (np. Tydzień Bibliotek, Narodowe Czytanie, piknik W Bibliotece Głównej lub Wręczenie Nagrody Krakowskiej Książki Miesiąca).

Do zdobycia jest również tytuł „Czytającego Rodzica”, adresowany do rodziców lub opiekunów prawnych dzieci do 6. roku, które zgłoszono do udziału w konkursie.

Konkurs trwa do 31 grudnia 2023, a ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, ufundowanych przez partnerów i organizatora przedsięwzięcia, nastąpi w lutym 2024.

Najnowsze

Co w Krakowie