Krakowskie lotnisko chwali się dużym wzrostem ruchu pasażerskiego

Musisz przeczytać

Krakowskie lotnisko informuje, że w kwietniu na Balicach pojawiło się o 37 proc. więcej pasażerów niż w marcu. Tyle że to wciąż o 92 proc. mniej niż w kwietniu 2019 roku, czyli w porównaniu do czasów sprzed pandemii koronawirusa.

Jak informuje Natalia Vince, rzeczniczka Kraków Airport, w kwietniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 53 307 pasażerów, czyli o 92% mniej w stosunku do kwietnia 2019 roku, ale już 37% więcej w stosunku do poprzedniego miesiąca (marzec 2021).

– Obserwując bardzo powolny wzrost ruchu pasażerskiego w kwietniu bieżącego roku w porównaniu z sezonem zimowym 2021 mamy nadzieję, że kolejne miesiące przyniosą systematyczny powrót pasażerów na krakowskie lotnisko – komentuje Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. Według niego stopniowe uwalnianie obostrzeń w branży turystycznej, narodowa akcja szczepień oraz regulacja zasad sanitarnych na poziomie europejskim i światowym to fundament powrotu turystów do Kraków Airport, a tym samym do Krakowa i Małopolski.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca