Ktoś celowo zniszczył drzewo. To już kolejny taki przypadek w Krakowie

To kolejne zniszczone drzewa w Krakowie w tym roku.! Tym razem ofiarami niszczycieli padło drzew na Plantach Mistrzejowickich. Wcześniej w Parku Krakowskim ktoś po raz kolejny podsypał pnie drzew solą! Urzędnicy apelują : takie sytuacje zdarzają się coraz częściej

W tym roku to kolejny przypadek celowe niszczenia drzew. Pod koniec lutego ktoś celowo wysypał sól pod dwa  dwa kasztanowce, zlokalizowane przy ulicy Szymanowskiego. Jak podkreślał Zarząd Zieloni Miejskiej, nie był to pierwszy taki przypadek w tym miesjcu  – Zwróciliśmy się do Straży Miejskiej o stałą kontrolę terenu. To nie pierwszy tego rodzaju epizod w tym miejscu – informował w lutym  Zarząd Zieleni Miejskiej.

Urzędnicy podkreślają, ze to  kolejny przypadek i  apelują o wzmożoną czujność.

 – Niestety takie sytuacje zdarzają się coraz częściej. Takie działania są niedopuszczalne, wspólnie nie możemy pozwolić, aby sprawca działał bezkarnie. Sprawa została zgłoszona na policję – podkreśla ZZM i apeluje – Reagujmy jeśli tylko widzimy tego rodzaju działania. Brak społecznego przyzwolenia i piętnowanie takich czynów, poza oczywiście działaniami Policji czy Straży Miejskiej, to czasami najlepszy z odstraszaczy.

fot. ZZM

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie