Kurator Barbara Nowak ma przeprosić Związek Nauczycielstwa Polskiego

Musisz przeczytać

Małopolska kurator Barbara Nowak ma przeprosić Związek Nauczycielstwa Polskiego za wypowiedź z maja 2019 roku o „planie destabilizacji państwa polskiego”.

– Sąd Apelacyjny w Warszawie wyrokiem wydanym w dniu 2.09.2022 r. oddalił apelację Barbary Nowak od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie, który uwzględnił powództwo Związku Nauczycielstwa Polskiego o ochronę dóbr osobistych ZNP – informuje Związek Nauczycielstwa Polskiego.

To oznacza, że Barbara Nowak jest zobowiązana do opublikowania na własny koszt na stronie głównej serwisu internetowego wpolityce.pl oraz na profilu na Facebooku oświadczenia poniższej treści:

„PRZEPROSINY

Niniejszym oświadczam, że moje twierdzenie, jakoby zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego w kwietniu 2019 r. strajk był jednym z elementów konsekwentnie realizowanego planu destabilizacji Państwa Polskiego obejmującego m. in. alarmy bombowe w szkołach jest twierdzeniem nieprawdziwym. Za podanie tej nieprawdziwej i naruszającej dobra osobiste Związku Nauczycielstwa Polskiego informacji Związek ten przepraszam. 

Związek Nauczycielstwa Polskiego przepraszam także za moje twierdzenie, jakoby organizujący strajk działacze ZNP wzorowali się na totalitarnych systemach takich jak komunizm i faszyzm. 

Barbara Nowak”

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca