Kwota robi wrażenie! Wielkie wsparcie od czytelników dla „Tygodnika Powszechnego”

Ks. Adam Boniecki / fot. UJ Ks. Adam Boniecki / fot. UJ

Wczoraj informowaliśmy, że „Tygodnik Powszechny” po 76 latach zmieni siedzibę. Czytelnicy i fani pisma rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na nowe miejsce.

„Za kilka miesięcy pożegnamy się, po równych 76 latach, z naszą historyczną siedzibą i znajdziemy się w nowych przestrzeniach – na kolejne długie lata” – napisała redakcja, z którą związany jest m.in. ks. Adam Boniecki.

W „TP” założyli na Facebooku zbiórkę pieniędzy na przeprowadzkę i organizację nowego miejsca. Czytelnicy nie zawiedli, bo w ciągu niecałej doby na konto spłynęło niemal 85 tys. zł. Datki można przesyłać tutaj.

Przypomnijmy, że krakowska kuria wypowiedziała redakcji umowę najmu. Tajemnicą poliszynela jest, że arcybiskup Marek Jędraszewski nie przepada za „Tygodnikiem Powszechnym”. W ubiegłym roku zarzucał gazecie manipulację, gdy skrytykowała jego kazanie na temat „tęczowej zarazy”.

Informowaliśmy też, że Tygodnik Powszechny może otrzymać srebrny medal Cracoviae Merenti. Wniosek w tej sprawie już w ubiegłym roku złożył przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec, który w ten sposób chciał uczcić 75-lecie tej gazety. Jest jeden problem – wniosek musi jednogłośnie zaakceptować kapituła medalu, a zasiada w niej metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, który właśnie wypowiedział tygodnikowi umowę najmu pomieszczeń przy ul. Wiślnej.

(ko)

Zobacz także