Szybkie fakty

Kategoria Miasto
Data 29 czerwca 2026
Czytanie ~1 min
Tematy ktoz, schronisko
Miasto · 29 czerwca 2026 · 1 min czytania

Latem liczba bezdomnych zwierząt rośnie o 30 proc. KTOZ: Niestety, potwierdzamy!

Autor: Michał Lop Aktualizacja: 29.06.2026 Lokalizacja: Kraków

– Przed wakacjami oddawanych jest zdecydowanie więcej zwierząt. A przecież jest tyle rozwiązań… – podkreśla Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

Jak wynika ze statystyk Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, latem populacja bezdomnych zwierząt rośnie o 30 proc.

– Wakacje to czas odpoczynku i choć trudno w to uwierzyć, dla wielu czworonogów to moment, w którym ich życie zmienia się diametralnie…Przyjęcie żywej istoty do swojego życia to zobowiązanie na stałe. Nasze wakacje nie mogą być ich koszmarem – apeluje profil zooplus.

Pod tym wezwaniem podpisało się Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Inspektorzy podkreślają, że przed wakacjami oddawanych jest zdecydowanie więcej zwierząt.

– Nie wyobrażamy sobie, jak można porzucić kogoś, kto ufa Ci bezgranicznie, a jego los jest w Twoich rękach. A przecież jest tyle rozwiązań… wystarczy chcieć… – apeluje KTOZ.

Numer telefony do KTOZ to +48 12 421 26 85, email: ktoz@ktoz.krakow.pl 

Reklama