Lipiec miesiącem bez plastiku! Wodociągi Miasta Krakowa zapraszają na wyzwanie

Musisz przeczytać

Czas na ekologię! Ciągle jeszcze nie sięgasz po kranówkę? Najwyższy czas to zmienić! Wodociągi Miasta Krakowa zapraszają krakowian w lipcu, który jest miesiącem bez plastiku na 30 dniowe wodne wyzwanie. 

Lato to czas, w którym pijemy zdecydowanie więcej wody. Warto więc sięgnąć po wodę, która jest zawsze pod ręką, codziennie badana i spełnia surowe normy polskie i europejskie. Szczególnie w lipcu – miesiącu bez plastiku!  

Rocznie w krajach Unii Europejskiej wytwarza się 25 mln ton odpadów plastikowych. Niestety tylko około 30 proc. z nich jest poddawanych recyklingowi. Reszta ląduje albo w śmietnikach, albo co gorsze, na łonie natury. 

Wodociągi Miasta Krakowa zachęcającą mieszkańców do picia kranówki i zmiany swoich nawyków z myślą o przyszłych pokoleniach. Okazuje się, że to bardzo proste – wystarczy odkręcić kran i sięgnąć po kranowiankę! 

Pij wodę z kranu przez 30 dni i odbierz ekologiczny bidon. Więcej informacji o wyzwaniu na profilu FB i Instagramie Wodociągów Miasta Krakowa.  

Jeśli wciąż masz wątpliwości co do jakości krakowskiej kranówki warto zasięgnąć informacji z pierwszej ręki. Wodociągi dla zainteresowanych firm organizują nieodpłatne prelekcje. Chcesz zachęcić pracowników, kolegów z pracy, a może przekonać szefa, do picia kranowianki w twojej firmie? Szczegółowe informacje pod numerem: tel. 12 620 32 54, email: promocja@wodociagi.krakow.pl

Prowadzisz restaurację, kawiarnię, a może chcesz zachęcić twój ulubiony lokal do serwowania kranowianki? Dołącz do naszej akcji ,,W Krakowie pijemy kranowiankę”. Szczegółowe informacje: DOBRA WODA prosto z kranu – promocja kampanii „DOBRA WODA prosto z kranu”

Problem z plastikiem jest ogromny, ale możliwości na ograniczenie jego zużycia jest więcej! Nasze codzienne wybory mają na to znaczący wpływ. Zacznijmy od małych kroków, wybierajmy to, co mamy w zasięgu ręki i pijmy kranowiankę. Każdego dnia!

(WMK)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca