Krakowski radny chce storpedować europejską trasę Rogera Watersa

Pierwszy był Kraków, teraz zrobił to Frankfurt. Chodzi o odwołanie koncertów Rogera Watersa, uważanego za zwolennika Rosji i prezydenta Władimira Putina. – Teraz czas na Paryż – zapowiada radny Łukasz Wantuch, który doprowadził do odwołania koncertu w Tauron Arenie Kraków. Radny Wantuch nie kryje, że chce doprowadzić do odwołania jak największej liczby koncertów Rogera Watersa, a być może nawet jego całej europejskiej trasy koncertowej.

Radny Wantuch poinformował, że właśnie pisze list do szefa sieci AccorHotels. Hala w Paryżu, gdzie ma koncertować Roger Waters, nosi nazwę AccorHotels Arena. – Czyli za nazwę płaci AccorHotels, wielka międzynarodowa korporacja, mająca setki lub tysiące hoteli na całym świecie. Miliony klientów, z których jakaś część może (na pewno, być może większość) jest przeciwna wojnie na Ukrainie – podkreśla Łukasz Wantuch. Dodaje, że liczy na polubowne wycofanie się z organizacji koncertu byłego muzyka Pink Floyd, ale jeśli się to nie uda, radny zapowiada bardziej radykalne działania.

– Jeżeli „upadnie” Paryż, następny będzie Hamburg – zaznacza Łukasz Wantuch. To oznacza, że kolejny list trafi do szefa Barclays UK, bo miejsce koncertu Rogera Watersa w Hamburgu to Barclays Arena. – I tak miasto po mieście – nie kryje krakowski radny. Przyznaje, że jego akcja może nie objąć Budapesztu. – Jak wiadomo, Węgry to nie państwo, to stan umysłu – twierdzi Łukasz Wantuch.

– Tak po ludzku, to jest mi po prostu przykro. Roger Waters stanowi ogromną część światowego dziedzictwa muzycznego i na starość po prostu stracił rozum. Jego poglądy, pro ludzkie, pro aktywistyczne, zostały po prostu w przedziwny sposób wykrzywione i stały się karykaturą. Nie bierze pieniędzy od Putina, jest po prostu głupi. Po prostu. Broni reżimu i mordercy, armii która zaatakowała bezbronny kraj, gwałcąc, paląc i mordując. Musi za to ponieść konsekwencje. Odwołanie całej europejskiej trasy to absolutne minimum tego, co powinien doświadczyć – zaznacza radny Wantuch.

(GS)

6 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie