Łukasz Wantuch (Przyjazny Kraków): Tak radykalne podwyżki są nie do zaakceptowania

Czy mieszkańców Krakowa czekają duże podwyżki cen biletów MPK i abonamentów na strefę płatnego parkowania? Takie propozycje przedstawili urzędnicy z Zarządu Transportu Publicznego. Podobnie jak członkowie klubów PiS i KO, Łukasz Wantuch z Przyjaznego Krakowa nie zgadza się na podwyżki cen biletów i abonamentu w SPP. 

– Tak radykalne podwyżki są nie do zaakceptowania. Rozumiem, że podwyżki są potrzebne ze względu na sytuację budżetową. Te kwoty są zbyt wysokie i sposób przyjęcia podwyżek jest nieakceptowalny. Powinny być konsultacje społeczne i rozmowy, a dopiero później pokazywanie kwot – mówi dla KRKnews.pl Łukasz Wantuch. 

Łukasz Wantuch / fot. archiwum

Radnemu nie podobają się także proponowane przez ZTP podwyżki cen biletów. Wantuch zwraca uwagę, że skracanie czasu biletów jest działaniem absurdalnym. Według samorządowca działania ZTP doprowadzą do jeszcze większego zakorkowania miasta. 

– Stworzenie biletu 10-minutowego jest kompletnie bezsensu. To jest kilka przystanków, a nawet jeden przystanek jak się stoi w korku. Ten pomysł jest nie do zaakceptowania. Podwyżka z 69 zł na 96 zł będzie prowadzić do tego, że ludzie przesiądą się z komunikacji miejskiej do samochodów i miasto zakorkuje się całkowicie – dodaje Wantuch. 

Andrzej Hawranek (KO): Nie da się zaakceptować tak drastycznych podwyżek

Zobacz także