Jest nowy naczelny „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej”. Powrót po 10 latach

Maciej Kwaśniewski obejmie stanowisko redaktora naczelnego „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej”. W ten sposób wraca do koncernu medialnego Polska Press, z którego odszedł 10 lat temu, kiedy ten koncern należał do niemieckiego właściciela. Kwaśniewski był wtedy zastępcą redaktora naczelnego „Dziennika Polskiego”.

Maciej Kwaśniewski pracę jako dziennikarz zaczynał w „Czasie Krakowskim”. Później przez wiele lat pracował w „Gazecie Krakowskiej”, a potem przez kilka lat był zastępcą redaktora naczelnego „Dziennika Polskiego”. Po wykupieniu „Dziennika” przez grupę Polska Press, do której należała „Krakowska”, na jakiś czas zachował stanowisko, ale odszedł wiosną 2012. Formalnie za porozumieniem stron, nieoficjalnie – w wyniku konfliktu z nowym naczelnym Markiem Kęskrawcem.

Nazwisko Macieja Kwaśniewskiego pojawiło się na giełdzie kandydatów na redaktora naczelnego „Dziennika Polskiego i „Gazety Krakowskiej” tuż po przejęciu gazet Polska Press przez PKN Orlen. Ale ostatecznie szefem obu krakowskich gazet koncernu paliwowego został wtedy Wojciech Mucha, zdymisjonowany pod koniec ubiegłego roku. Ostatnio Kwaśniewski pracował w Instytucie Literatury oraz Kwartalniku Taternik.

Nowy redaktor naczelny zacznie pracę w poniedziałek, 16 stycznia 2023. Pracownicy redakcji dostali informację o spotkaniu z nowym szefem.

(GEG)

Najnowsze

Co w Krakowie