Magda Gessler znika z nazwy małopolskiej restauracji. Znana restauratorka sprzeciwiała się jej otwarciu

Musisz przeczytać

Schronisko Smaków Magdy Gessler w Bukowinie Tatrzańskiej kończy współpracę z… Magdą Gessler, Powód? Restauracja otworzyła się mimo rządowych zakazów, znana restauratorka była temu przeciwna. Właściciele restauracji informują, że Magda Gessler nie zrezygnowała z pobierania opłat franczyzowych mimo lockdownu. Od 1 lutego restauracja zmienia nazwę na Schronisko Bukowina.

W połowie stycznia prowadzący Schronisko Smaków Magdy Gessler w Bukowinie Tatrzańskiej poinformowali, że wznawiają działalność i zaczęli przyjmować klientów. Firmująca swoim nazwiskiem restaurację dowiedziała się o tym z mediów. I zaprotestowała. To było ostatecznym powodem do zakończenia współpracy znanej restauratorki z lokalem na Podhalu.

Właściciele restauracji w Bukowinie o swojej decyzji poinformowali w specjalnym oświadczeniu w mediach społecznościowych. Oto jego treść:

„1 lutego 2021 Schronisko Smaków Magda Gessler w Bukowinie Tatrzańskiej kończy współpracę z Magdą Gessler. Od poniedziałku zmieniamy się w Restaurację Schronisko Bukowina – to właśnie pod tą nazwą będziecie mogli nas spotkać.

Od samego początku bardzo ceniliśmy sobie współpracę i wiemy, że gdyby nie Pani Magda, to moglibyśmy nie być tu, gdzie jesteśmy teraz. Po ponad pięciu latach współpracy postanowiliśmy podjąć decyzję, że należy pójść własną drogą i zacząć budować nową markę, bez udziału Magdy Gessler. Umowę o współpracy wypowiedzieliśmy już w listopadzie 2020 roku z zachowaniem półrocznego okresu wypowiedzenia, który upływał w kwietniu 2021 r.

Skąd więc szybsze zakończenie współpracy?

Główny wpływ miało na to “oświadczenie” Magdy Gessler na Jej Facebooku. Zdecydowaliśmy się na otwarcie restauracji po ZIELONYM ŚWIETLE od prawników Pani Magdy, którzy brali czynny udział w “debatowaniu” na temat tego czy otwierać, czy nie. Otworzyliśmy restaurację, a tego samego dnia Pani Magda opublikowała oświadczenie, w którym sprzeciwia się otwarciu i zarzeka, że nic o tym nie wiedziała. Jednocześnie jednak Magda Gessler nie zrezygnowała z pobierania opłat franczyzowych.

Podczas pierwszego lockdownu płaciliśmy Magdzie Gessler 100% należności, mimo zamkniętej nie ze swojej winy restauracji. Przy drugim lockdownie, czyli od października do stycznia Pani Magda również nie zrezygnowała z wystawiania faktur franczyzowych, ani nie przystała na propozycję ich obniżenia. Warto wspomnieć, że w czasie kryzysu nie zwolniliśmy ani jednego pracownika!

W biznesie partner nie może patrzeć tylko na pieniądze, ważne są odpowiednie relacje i zrozumienie. Nie może być tak, że z jednej strony dostajemy wezwania do zapłaty niemałych sum, a z drugiej publiczny sprzeciw wobec działania lokalu, pomimo poczynionych wcześniej ustaleń. Chcemy tylko normalnie żyć i pracować, płacić wszystkim to, do czego się zobowiązaliśmy.

Magdę Gessler, 50 pracowników, a także całą sieć polskich dostawców i kontrahentów, którzy bez nas straciliby lwią część przychodów, mogliśmy utrzymać tylko i wyłącznie dzięki sklepowi internetowemu, który utrzymał firmę przed nieuchronnym upadkiem. (…)

Od 1 lutego staniemy się Restauracją Schronisko Bukowina. W lutym nastąpi wymiana wszystkich materiałów promocyjnych i etykiet produktów, które sprzedajemy. Poza nazwą nic więcej się nie zmieni. Będziemy iść tą samą drogą, którą podążamy od lat.

Dziękujemy Magdzie Gessler za dotychczasowe pięć lat współpracy, osiągnęliśmy razem naprawdę dużo, tworząc najpopularniejsze miejsce na kulinarnej mapie Podhala. Jest nam przykro, że kończymy współpracę w taki sposób, ale w biznesie trzeba traktować się poważnie, po partnersku”.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca