Maile o niedopłacie lub innych zaległościach? Fałszywka. ZUS ostrzega przed oszustami!

Musisz przeczytać

Otrzymaliście maila z informacją m.in. o niedopłacie składek i konieczności ich uregulowania w ciągu 24 godzin? Nie otwierajcie!

Takie przypadki miały ostatnio miejsce w całej Polsce. Fałszywa korespondencja jest wysyłana z adresu, który wyświetla się jako alert@zus.pl. Instytucja ostrzega, by w żadnym przypadku nie odpowiadać na takie maile, a w szczególności nie otwierać załączników. Wiadomości tego typu najczęściej mają zainfekować komputer lub uzyskać dostęp do danych wrażliwych, które zapisane są w jego pamięci.

„Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że za pośrednictwem korespondencji elektronicznej klienci nie otrzymują informacji o rozliczeniach składek czy nadpłatach, ani też żadnych wezwań do zapłaty. W ten sposób ZUS kontaktuje się jedynie z tymi, którzy mają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę korespondencji” – czytamy w komunikacie ZUS.

W sytuacji, w której ktokolwiek ma wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, prosimy o kontakt z najbliższą placówką ZUS lub z Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 albo pod adresem mailowym: cot@zus.pl.

(ko)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca