Blisko 11 tysięcy złotych za metr mieszkania z jednym oknem, do tego w piwnicy

Takiego mieszkania miasto jeszcze nie wystawiało pod młotek. To pokój z aneksem kuchennym i łazienką – i to wszystko o powierzchni 18,3 m kw. Ale najważniejsze – owo mieszkania znajduje się w piwnicy i ma tylko jedno okno. Cena wywoławcza – prawie 200 tys. złotych, czyli blisko 11 tys. złotych za metr kwadratowy.

Miasto co jakiś czas organizuje przetargi, na których można kupić mieszkania – duże i małe, ale przede wszystkim do generalnego remontu. Tym razem oferta jest zupełnie nietypowa, bo wystawiane pod młotek pomieszczenia zaadaptowane na cele mieszkalne znajdują się w piwnicy.

Pokój z aneksem kuchennym i łazienką z wc to w sumie 18,3 m kw. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną, posiada wentylację, która jest podłączona rurą spiro przez ścianę nośną w piwnicy do wolnego kanału wentylacyjnego. Mieszkanie wymaga remontu, którego zakres nie wymaga pozwolenia na budowę, ale trzeba go uzgodnić z wojewódzkim konserwatorem zabytków.

Mieszkanie znajduje się bowiem w kamienicy przy ul. Przemyskiej 2. Przemyska to krótka przecznica łącząca Starowiślną i Halicką. Kamienica figuruje w gminnej i wojewódzkiej ewidencji zabytków (nie jest wpisana do rejestru zabytków). Budynek stoi na terenie układu urbanistycznego oraz zespołu zabudowy Kazimierza w obrębie tzw. „nowego miasta” wraz z historycznymi przedmieściami: Łąką św. Sebastiana, Podbrzeziem oraz Polami Kazimierzowskimi, wpisanego do rejestru zabytków.

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie