Mały kroczek do lepszego odwodnienia osiedla Kabel

Jedna firma gotowa jest wykonać dokumentację projektową przebudowy kanałów opadowych w rejonie ulicy Prokocimskiej. Planowana inwestycja to pierwszy etap prac w zlewni osiedla Kabel, które mają zapewnić właściwe odwodnienie tego terenu i zapobiegać zalaniom po ulewnych deszczach.

Za inwestycję odpowiada jednostka miejska Klimat-Energia-Gospodarka Wodna. Na ogłoszony przez nią przetarg wpłynęła jedna oferta na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy kanałów opadowych w rejonie ulicy Prokocimskiej. – Rozpoczęła się analiza tej oferty pod względem formalnym i prawnym – informują pracownicy KEGW

Jedyną ofertę złożyła firma M-FLOW Marcin Fijoł z Piły Kościelnickiej. Proponowana kwota za wykonanie dokumentacji projektowej to 159 900 złotych.

Przebudowy kanałów opadowych w rejonie ulicy Prokocimskiej to pierwszy etap prac w zlewni osiedla Kabel. Chodzi o przebudowę kolektorów przed przepustem należącym do Polskich Kolei Państwowych. Jak informuje KEGW, działanie w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy Prokocimskiej ma na celu doprowadzenie do zmiany kierunku przepływu strug wód opadowych, które płyną od strony osiedli Kabel i Kozłówek. „Rozdział i tym samym zmniejszenie obciążenia kolektora deszczówką z dwóch części dzielnicy wpłynie znacząco na poprawę bezpieczeństwa powodziowego osiedla” – podkreśla KEGW.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie