Mamy 100 nowych policjantów, w tym 20 funkcjonariuszek (galeria)

100 nowo przyjętych policjantów, w tym 20 funkcjonariuszek, podczas uroczystego apelu złożyło dziś ślubowanie. To czwarte od początku 2022 roku przyjęcie do małopolskiego garnizonu Policji. 

– Małopolski garnizon Policji rośnie w siłę. 100 kolejnych osób ślubowało dzisiaj „wiernie służyć Narodowi”, „nawet z narażeniem życia”. Służba w Policji jest dużym wyznaniem i wiąże się z wieloma poświęceniami. To służba na rzecz całej społeczności, szlachetna misja pozwalająca doświadczyć wielkiego spełnienia zawodowego i osobistego. Bądźcie dumni z munduru, który włożyliście, tak jak my jesteśmy z Was dumni – powiedział wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

fot. MUW w Krakowie

Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji. 24 osoby będą służyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Komenda Miejska Policji w Krakowie zyska 48 nowych funkcjonariuszy. Po 3 policjantów trafi do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie i Komendy Miejskiej w Nowym Sączu. Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych. Komenda Powiatowa Policji w Krakowie zyska 2 funkcjonariuszy, Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie – 7, Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu – 2. Szeregi Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zasili 3 nowych funkcjonariuszy, a Komendę Powiatową Policji w Zakopanem – 5. Komenda Powiatowa Policji w Miechowie, Komenda Powiatowa w Gorlicach i Komenda Powiatowa w Oświęcimiu zyska po 1 nowym policjancie.

– Wypowiedziane przed chwilą słowa policyjnej roty podkreślają, jak ważną służbą jest nasza policyjna formacja. Drodzy policjanci – wybraliście niezwykle ciekawą, ale i niełatwą drogę zawodowego rozwoju. Nasza służba to trudna misja obarczona ryzykiem. Aby jej sprostać, potrzeba pasji, poświęcenia, wysokiego morale i nieustannego rozwoju. Życzę Wam, aby to, czego nauczycie się w szkołach Policji, służyło wam w codziennym działaniu, a Wasza kariera rozwijała się satysfakcjonująco. Ale przede wszystkim życzę Wam, abyście zawsze mogli odczuwać dumę z noszenia policyjnego munduru i aby otaczał Was szacunek innych – powiedział komendant wojewódzki policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion.

(JS)

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie