Marta Patena odchodzi z PO!

Krakowska Platforma Obywatelska traci kolejną twarz swojej partii. Marta Patena podjęła decyzję o wystąpieniu z szeregów PO i z klubu krakowskich radnych Platformy Obywatelskiej. To kolejna osoba, która w ostatnich miesiącach zdecydowała się na opuszczenie partii Grzegorza Schetyny.

O wewnętrznym konflikcie w Platformie Obywatelskiej mówi się od miesięcy. Podział na szczeblu centralnym zarysowuje się również w strukturach regionalnych. Nieoficjalnie mówi się, że członkowie krakowskiej PO są mocno podzieleni w sprawie przyszłości partii i samego klubu radnych.

Pod koniec zeszłego roku z krakowskiej Platformy Obywatelskiej odeszłą jedna z wspótwórczyń regionalnych struktur, Małgorzata Jantos. Z kolei w marcu swoje członkostwo w klubie radnych zawiesił Wojciech Krzysztonek, chciał on w ten sposób zaprotestować przeciwko decyzjom podejmowanym przez lokalne władze partii. Ponadto na cenzurowanym w ostatnich tygodniach znaleźli się również Grzegorz Stawowy i Katarzyna Pabian, którzy otrzymali ultimatum dotyczące ich członkostwa w klubie radnych.

Obecnie klub radnych PO liczy 16 członków.

(pt)

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie