Meble miejskie – propozycje mebli, które pojawiają się w przestrzeni miejskiej

Z przestrzeni miejskiej codziennie korzystają mieszkańcy oraz turyści. Aby była ona funkcjonalna i przyjazna, powinna zostać wyposażona w meble miejskie. Do aranżacji małej architektury niezwykle przydatne są ławki parkowe, stoły, leżaki, uliczne kosze i popielnice zewnętrzne.

Na rynku mamy ogromny wybór mebli do miasta. Od ławek miejskich przez stoły do rekreacji, stojaki na rowery, donice, kosze na śmieci, kończąc na koszopopielnicach. To właśnie tego typu produkty dopełniają przestrzeń publiczną. Z jednaj strony – zachęcają do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, a z drugiej – pomagają utrzymać czystość i porządek.

Ławki miejskie i parkowe o nowoczesnym designie

Ławki miejskie i parkowe to must-have podczas aranżacji małej architektury. W przestrzeni publicznej jest wiele miejsc, w których powinny być zamontowane. Zaliczają się do nich parki, skwery, deptaki, bulwary oraz przestrzeń przy przystankach komunikacji miejskiej.

Miejska ławka parkowa L454 fot. eko-asklepios.pl

Współczesne ławki parkowe wyróżniają się nowoczesnym designem. Nie ograniczają się do prostych form. Dzięki możliwości łączenia różnych surowców prezentują się oryginalnie i stylowo. Do ich produkcji wykorzystuje się nie tylko drewno, ale także kompozyt, stal ocynkową, metal, a także beton architektoniczny i płukany.

 

Miejska ławka parkowa L462 fot. eko-asklepios.pl

Polscy producenci nie boją się łączyć w jednym projekcie różnych materiałów. Co więcej, dzięki wyczuciu estetycznemu tworzą niepowtarzalne, łatwe w montażu ławki miejskie – z oparciem i bez oparcia.

Ławka parkowa betonowa LB150 fot. eko-asklepios.pl

Warto zaznaczyć, że wielu producentów mebli miejskich umożliwia klientom na etapie składania zamówienia samodzielny wybór typu drewna, koloru betonu czy rozmiaru. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy może zakupić ławki uliczne dopasowane do jego indywidualnych potrzeb.

Stylowe kosze na śmieci i popielnice

Porządek i czystość w przestrzeni miejskiej pomogą utrzymać kosze uliczne i parkowe oraz popielnice. Można zdecydować się na pojemniki na odpady mocowane do podłoża albo kosze wolnostojące.

W związku z tym, że są narażone na dynamicznie zmieniające się warunki atmosferyczne, pojemniki produkowane są z materiałów najwyższej jakości. To gwarancja, że posłużą przez długie lata.

Popielnica betonowa KT035 fot. eko-asklepios.pl

Takie akcesoria są niezbędne przed instytucjami publicznymi, przy przystankach komunikacji miejskiej oraz w parkach. Producenci w przypadku tego typu elementów do aranżacji również zadbali o to, aby artykułom nadać oryginalne formy, wykorzystując przy tym wytrzymały metal oraz beton.

Stylowe kosze zewnętrzne na śmieci są odporne na promieniowanie UV, uszkodzenia mechaniczne oraz akty wandalizmu. Warto podkreślić, że dzięki zastosowaniu najnowszej technologii pojemniki na odpady można kupić w różnych formach i rozmiarach.

Betonowy kosz na śmieci KT120 fot. eko-asklepios.pl

Podobnie jest w przypadku popielnic. Te są niezwykle przydatne, kiedy planujemy przestrzeń dla osób palących. Montując je na zewnątrz mamy pewność, że pozostałości po papierosach – filtry oraz popiół – nie będą zanieczyszczały wejścia do budynku czy chodników.

Warto także zamontować koszopopielnice. To pojemnik dwa w jednym, do którego można wrzucać różne odpadki. Na koszu została zamontowana specjalna pokrywa na pozostałości po papierosach. To bardzo funkcjonale i praktyczne rozwiązanie. Tego typu produkty mają właściwości przeciwpożarowe, co jest ich dodatkowym atutem.

Stoły w mieście – dla rekreacji i rozrywki

Przestrzeń miejska musi zachęcać mieszkańców do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. To bardzo ważne w obecnych czasach, kiedy na długie godziny pochłaniają nas wszelkie nowinki technologiczne. Jak to zrobić? Trzeba stworzyć atrakcyjne miejsca, które umożliwią w miłych okolicznościach przyrody i komfortowych warunkach spotkanie się ze znajomymi.

Stół betonowy rekreacyjny SG048 fot. eko-asklepios.pl

W mieście, a także na terenach wiejskich, idealnie do tego sprawdzą się stoły miejskie i parkowe przeznaczone do rekreacji. W zależności od modelu produkowane są najczęściej z dwóch materiałów – betonu i drewna lub metalu i drewna. Kolor drewna można dopasować do wymogów danego projektu.

Ich ogromnym atutem jest również to, że są w różnych kształtach oraz rozmiarach – okrągłe, prostokątne i kwadratowe. Do tego składają się z różnych typów siedzisk. Mogą to być krzesełka albo ławka. W sprzedaży dostępne są również same stoły rekreacyjne. Dzięki temu z łatwością można je dopasować do aranżowanej przestrzeni.

Leżaki – idealne w parkach i na bulwarach

Dopełnienie aranżacji małej architektury miejskiej stanowią leżaki, które na stałe wpisały się w krajobraz miejski. Widujemy je w coraz większej liczbie miast i miasteczek. To jeden z najmodniejszych trendów w aranżacji przestrzeni publicznej. Najczęściej można je spotkać w parkach, na bulwarach, skwerach oraz deptakach.

Podobnie jak ławki parkowe czy stoły, zachęcają do spędzania czasu wolnego poza domem. Są miejscem, które mogą posłużyć do spotkania z przyjaciółmi. Cechują się solidną i trwałą konstrukcją. Do ich produkcji wykorzystuje się impregnowane drewno i stalową blachę.

Leżak miejski LM003 fot. eko-asklepios.pl

Można zdecydować się na leżak z pojedynczym siedziskiem lub podwójnym. Dzięki nowoczesnemu designowi z łatwością wpisują się w każdą aranżowaną przestrzeń miejską. Do tego są odporne na zmienne warunki atmosferyczne, promieniowanie UV i uszkodzenia mechaniczne. Poza tym są bardzo wygodne i pozwalają się zrelaksować.

Szukasz mebli miejskich? Sprawdź szeroką ofertę sklepu Eko-Asklepios. To polski producent mebli do miasta. Wszystkie produkty są najwyższej jakości. Ich styl to połączenie elementów klasycznych z nowoczesnymi. To sprawia, że produkty do aranżacji małej architektury bez trudu wkomponują się w każdą przestrzeń.

Do tego można je nabyć w bardzo atrakcyjnych cenach! Eko-Asklepios to gwarancja, że meble posłużą użytkownikom przez długie lata, zarówno w przestrzeni publicznej, jak i prywatnej.

 

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie