Mercedes-Benz otwiera Centrum Usług w Krakowie. Planuje zatrudnić 250 osób

Niemiecki producent aut otwiera centrum usług finansowych w kompleksie biurowym Fabryczna Office Park.

W Krakowie otwarto nowe biuro spółki Mercedes-Benz Group Services, które udziela wsparcia całej grupie, przede wszystkim w obszarze finansów, kontrolingu, HR i IT. Krakowskie centrum będzie piątym w strukturach grupy. Pozostałe działają w Stuttgarcie, Berlinie, Madrycie i miejscowości Cebu na Filipinach.

Krakowskie Centrum Usług zajmować się będzie m.in. działalnością rachunkowo-księgową, zarządzaniem oprogramowaniem oraz pozyskiwaniem pracowników.

W pierwszym etapie Mercedes-Benz Group Services zatrudni w Krakowie 100 osób, a docelowo 250. Sam inwestor na razie nie chce ujawnić dokładnej liczby pracowników. Mercedes-Benz posiada już w Polsce duży hub produkcyjny zlokalizowany w województwie dolnośląskim, w Jaworze.

Od 2019 roku ten światowy gigant z branży motoryzacyjnej produkuje na Dolnym Śląsku silniki, a od 2020 roku także baterie do samochodów elektrycznych. Do tej pory zainwestował już 3 mld zł i zatrudnia ponad 1500 osób.

W 2027 roku w Jaworze zamierza uruchomić trzecią fabrykę. Tym razem będzie to fabryka elektrycznych samochodów dostawczych. Będzie to jedyny zakład, w którym Mercedes-Benz będzie produkował wyłącznie elektryczne vany. Pracę w nowym zakładzie docelowo znajdzie 2500 osób.

98 tys. osób w Krakowie pracuje w centrach usług

Najnowsze

Co w Krakowie