Miasto pomoże posadzić nowe drzewa w miejsce zniszczonych przez burze

Musisz przeczytać

Cały czas trwa liczenie strat po nawałnicy, która w sobotę przeszła przez miasto. Wystarczy wizyta na osiedlu Podwawelskim czy w Tyńcu, aby osobiście przekonać się, jakie spustoszenie wyrządził wiatr wśród drzew. Zniszczone i połamane drzewa liczone są w setkach. Urząd Miasta zaoferował pomoc dla spółdzielni mieszkaniowych w posadzeniu nowych drzew.

Wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig już w ubiegłą niedzielę zapewnił, że Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie przedstawi propozycję pomocy dla osiedla Podwawelskiego w usunięciu powalonych przez wichurę drzew i nowych nasadzeniach. 

Teraz poznaliśmy pierwsze szczegóły. Pomoc zostanie skierowana do spółdzielni mieszkaniowych z terenów dotkniętych skutkami burzy. Przedstawiciele spółdzielni mogą zgłaszać zapotrzebowanie na nowe drzewa, które zastąpią te zniszczone przez wiatr.

Pomoc przy nasadzeniach nowych drzew skierowana jest tylko do spółdzielni mieszkaniowych. Czy zostanie skierowana również do osób prywatnych? O to zapytaliśmy  Zarząd Zieleni Miejskiej. Jak tylko otrzymamy odpowiedz, zaraz ją opublikujemy

(JS)

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca