Miejskie fontanny ruszą z opóźnieniem. Powodem oszczędności

Podziwianie wodnych atrakcji w Krakowie będzie wymagało nieco więcej cierpliwości w tym roku. Zazwyczaj sezon fontann w Krakowie rozpoczynał się w majówkę, ale ze względów finansowych zostanie przesunięty  na 15 czerwca – W tym roku budżet na utrzymanie miejskich fontann został zmniejszony o 30 %. Stąd decyzja o późniejszym rozpoczęciu sezonu – mówi Magdalena Wasiak z Klimat-Energia-Gospodarka Wodna.

 – Środki na utrzymanie wszystkich fontann wynosił w zeszłym roku milion złotych. W tym roku będzie to kwota ok. 700 tyś złotych. W  związku z tym niezbędne było podjęcie takich decyzji, które z jednej strony pozwolą na uruchomienie fontann, a z drugiej strony nie narażą nas na jeszcze większe koszty, których nie będziemy w stanie pokryć – wyjaśnia Magdalena Wasiak z Klimat-Energia-Gospodarka Wodna. 

To nie jedyna konsekwencja zmniejszenia środków. W zeszłym roku fontanny uruchomione było do października. Teraz już wiadomo, że oszczędności wymusza ich wcześniejsze wyłączenie – Najprawdopodobniej fontanny zostaną wyłączone już we wrześniu – informuje Magdalena Wasiak. 

W Krakowie jest 17 fontann, w tym oczywiście te najbardziej znane: w parku Krakowskim, na Plantach przy ulicy Basztowej i ulicy Straszewskiego, na Rynku Głównym, przy alei Adama Mickiewicza i na placu św. Marii Magdaleny.

(JS)  

 

 

 

4 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie