Mikołajki na sportowo: zapisy trwały nieco ponad godzinę!

Musisz przeczytać

Po nieco ponad godzinie od momentu rozpoczęcia przyjmowania zgłoszeń, osiągnięty został wynoszący 100 osób limit uczestników Mikołajek na sportowo – specjalnego treningu ogólnorozwojowego z elementami sprawnościowymi, organizowanego z okazji Dnia Świętego Mikołaja dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 12 lat przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie i trenerów AZS AWF Kraków Masters. Tym samym zapisy zostały zakończone.

– Jest nam niezmiernie miło, że propozycja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem młodych sportowców i ich opiekunów! Wydarzenie odbędzie się 5 grudnia (niedziela) w Hali 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych przy al. Focha 40. Mając na uwadze troskę o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich, podjęta została decyzja o podziale setki zapisanych młodych sportowców na trzy grupy, które będą ćwiczyć o różnych godzinach – informuje Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Wprowadzony został podział na trzy grupy wiekowe, z uwzględnieniem rodzeństw (aby mogły razem uczestniczyć w zajęciach). Trening każdej z  grup rozpocznie się o innej godzinie (odpowiednio o 9:00, 10:30 i 12:00), a same ćwiczenia będą trwały około 50 minut. Pomiędzy zajęciami dla poszczególnych grup będą również półgodzinne przerwy.

Regulamin Mikołajek na sportowo jest dostępny  TUTAJ.

Uczestnicy zajęć powinni posiadać strój sportowy oraz obuwie sportowe na zmianę. Udostępnione zostaną dwie przebieralnie z toaletami. Przed wejściem na salę gier uczestnicy przejdą weryfikację oraz obowiązkowo będą musieli zdezynfekować dłonie.

Wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności. W hali będą mogli przebywać wyłącznie uczestnicy, obsługa wydarzenia i opiekunowie prawni młodych sportowców, którzy będą mogli zasiąść na trybunach (brak możliwości wejścia na płytę hali).

Wszyscy zobowiązani będą do stosowania się do aktualnych na dzień wydarzenia zaleceń sanitarnych wskazanych przez Organizatora, służby sanitarne oraz wynikających z powszechnych przepisów prawa.

Na terenie hali należy przestrzegać obowiązku zakrywania ust i nosa, jak również zasad dystansu społecznego. Obowiązek zakrywania ust i nosa nie dotyczy osób uprawiających sport w ramach wydarzenia.

Udostępniony zostanie parking przy obiekcie (szlaban będzie otwarty). Wejście do hali będzie miało miejsce bocznymi drzwiami od strony parkingu (można tam dostać się również pochylnią od strony al. Focha).

Jak będzie wyglądał trening?

Będzie to trening ogólnorozwojowy z elementami sprawnościowymi dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 12 lat.

Po wspólnej rozgrzewce, uczestnicy zajęć zostaną podzieleni na kilkuosobowe grupy (ilość grup adekwatna do ilości stacji). Każda z grup będzie ćwiczyć pod okiem trenera na kolejnych stacjach:

– ćwiczenia sprawnościowe na drabinkach koordynacyjnych oraz płotkach sprawnościowych. Starty z różnych pozycji. Bieg przez małe płotki;
–  wyścigi rzędów. Grupa podzielona na dwa zespoły. Wyścigi biegowe/skocznościowe/skoki w workach/prowadzenie piłek/przenoszenie piłek lekarskich;
– tor przeszkód. Przenoszenie piłki (piłka XXL)/bieg po kopercie/przejścia, przeskoki przez ławkę/skakanka. Przejścia pod przeszkodami itp. +rzuty do celu;
– gry i zabawy z poduszkami animacyjnymi i kolorowymi stożkami. Poduszki z cyframi i literami. Podział na dwie grupy: ustawianie słów z poduszek (określona ilość liter), szukanie samogłosek/spółgłosek. Liczenie sumy spotkanych poduszek. (wszystko w zależności od wieku dzieci). Stożki – zbieranie/ układanie kolorami. Dużo modyfikacji;
–  ćwiczenia i zadania z użyciem zestawu do treningu motorycznego: lampki z fotokomórką i sensorem dotyku – połączonych bezprzewodowo z tabletem;
– ścieżka z materaców – ćwiczenia skocznościowe, w różnych pozycjach. Skok w dal z miejsca + przeciąganie liny.

Akcesoria do ćwiczeń zapewni Centrum Akson – Partner wydarzenia.

O bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg zajęć, z zachowaniem reżimu sanitarnego, zadbają trenerzy AZS AWF Kraków Masters.

Na wszystkich biorących udział w wydarzeniu będą czekały mikołajkowe niespodzianki. Uczestnicy zajęć otrzymają upominki od Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz Sponsorów i Partnerów Mikołajek na Sportowo – firm: Wawel, FoodCare (właściciela marki Ostromecko), Intersnack (właściciela marki Felix), Lewiatan i Czanieckie Makarony. Na zajęciach spodziewany jest Gość specjalny!

Mikołajki na sportowo to kolejna odsłona specjalnych treningów organizowanych przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie dla najmłodszych miłośników aktywności fizycznej – po ubiegłorocznych Mikołajkach i tegorocznym Dniu Dziecka. Cyklicznie odbywają się również zajęcia „Dzieciaki na start!”, będące częścią projektu „Trenuj w Krakowie!” (ostatni tegoroczny trening dla dzieci i młodzieży zaplanowany jest na 19 grudnia).

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca