Ulicami Starego Miasta – od kolegiaty św. Anny do bazyliki św. Franciszka z Asyżu – przeszła tradycyjna Akademicka Droga Krzyżowa. Nabożeństwo poprowadził abp Marek Jędraszewski. Ze studentami modlił się m.in. bp Robert Chrząszcz. Abp Jędraszewski na zakończenie nabożeństwa porównał ludzkie życie do drogi. Zauważył, że drogi życia codziennego studentów mają swój rytm – od domu, stancji, akademika, przez zajęcia na uczelni, po inne spotkania. Metropolita krakowski zwrócił uwagę, że pośród tych różnych dróg codzienności wyróżnia się dzisiejsza droga krzyżowa. – Nie dziwmy się, że patrzyli na nas przechodnie ze zdziwieniem, może z szacunkiem, może z uśmieszkiem… – mówił arcybiskup.
1 / 33
fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
Patrycja Bliska




































































