Molestowana seksualnie 12-latka popełniła samobójstwo

„12-latka odebrała sobie życie. Wcześniej opowiedziała, że była molestowana. Mieszkała pod jednym dachem z osobą, którą oskarżyła” – tak zatytułowany artykuł opublikowała Gazeta Wyborcza. Do tragedii doszło w powiecie dąbrowskim w Małopolsce.

Historię 12-latki opisał kilka miesięcy temu tokfm.pl . dziewczynka była molestowana seksulnie przez bliską jej osobę oraz mężczyznę, która bywał w jej domu. Napastowana dziewczynka opowiedziała o wszystkim swojej nauczycielce. Ta powiadomiła dyrekcję, zaś ona z kolei zgłosiła sprawę do prokuratury. Sprawa zapewnienia bezpieczeństwa dziecku, choćby umieszczenia jej w rodzinie zastępczej, przedłużała się, a dziewczynka przez jakiś czas musiała mieszkać pod jednym dachem z osoba, którą oskarżała o molestowanie seksualne.

12-latka skarżyła się na swoją sytuację, opuszczała się w nauce, trafiła nawet na oddział psychiatrii dziecięcej. Jednak wróciła do domu. 29 grudnia 2021 dziewczynka popełniła samobójstwo. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie. Zajmie się nią także Państwowa Komisja ds. Pedofilii.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie