Możesz sprawdzić światła w swoim samochodzie. Za darmo! [wykaz stacji diagnostycznych]

Musisz przeczytać

W sobotę, 3 grudnia 2022 roku,  będzie można bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w pojazdach. Poniżej publikujemy wykaz stacji diagnostycznych biorących udział w kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” w Krakowie i Małopolsce oraz w całej Polsce.

W sobotę 3 grudnia 2022 r., już po raz czwarty w ramach tegorocznej edycji kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, na wybranych stacjach kontroli pojazdów, będzie można w całej Polsce bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w pojazdach. Dodatkowo aplikacja Yanosik „doprowadzi” jej użytkowników do najbliższej stacji kontroli wspierającej kampanię. Stacje można także zlokalizować na interaktywnej mapie ►.

– Sprawne światła w pojeździe mają wpływ na bezpieczeństwo zarówno kierującego pojazdem, jak i pozostałych uczestników ruchu, w szczególności pieszych. Pamiętajmy, aby sprawdzać ustawienie świateł, wymieniać przepalone żarówki, a także zadbać, aby wszystkie lampy i światła odblaskowe pojazdu były czyste – apelują policjanci.

Apel kierowany jest również do pieszych – o korzystanie z elementów odblaskowych. – Odblaski odbijają światło w kierunku jego źródła. Dzięki temu zjawisku kierowca w porę jest ostrzegany o tym, że na drodze może znajdować się pieszy – przypominają mundurowi.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca