Można zarobić na… deszczu

Musisz przeczytać

Zbierak deszczówkę i… weź pieniądze z budżetu gminy. Władze Krakowa zachęcają mieszkańców miasta do zbierania wody deszczowej, poprzez przyznawanie specjalnych dopłat do zakupu i montażu instalacji służących do tego celu. Można na to dostać dotację. Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Kształtowania Środowiska pod numerem telefonu: 12 616 88 90.

Władze Krakowa zachęcają mieszkańców miasta do zbierania wody deszczowej, poprzez przyznawanie specjalnych dopłat do zakupu i montażu instalacji służących do tego celu. W ten sposób krakowianie mogę lepiej oszczędzać wodę oraz zabezpieczyć się przed podtopieniami w czasie obfitych deszczy. Zgromadzona woda deszczowa może służyć do podlewania trawnika, ogrodu, mycia samochodu, a także do spłukiwania sanitariatów, prania czy sprzątania.

Maksymalna wysokość dotacji wynosi 50 proc. poniesionych kosztów na realizację zadania objętego programem, nie więcej niż 5 000 zł.

W tym roku na ten cel zabezpieczono w budżecie Miasta 500 tys. zł. Dotychczas zrealizowano 28 wniosków. Do wzięcia jest jeszcze kwota 360 tys. zł.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad udzielania dofinansowania można uzyskać w Wydziale Kształtowania Środowiska 31-949 Kraków, os. Zgody 2 lub pod numerem telefonu: 12 616 88 90 lub na stronie internetowej http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=73558.

Przypomnijmy, że „Krakowski program małej retencji wód opadowych” został przyjęty uchwałą Rady Miasta Krakowa z połowy 2013 roku. O finansowe wsparcie na budowę lub modernizację instalacji i montaż zbiorników do gromadzenia deszczówki mogą się ubiegać osoby dysponujące tytułem własności, wynikającym np. z prawa własności, czy użytkowania wieczystego dla nieruchomości położonych na terenie Krakowa.

(ip)

fot. eorgie Pauwels via Foter.com

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca