MPK będzie rozdawać maseczki pasażerom na trasach i w poczekalniach

Musisz przeczytać

Jak informuje MPK, w najbliższych tygodniach w ramach programu „Bezpieczny Kraków” inspektorzy ruchu będą rozdawać maseczki mieszkańcom i turystom, którzy jadąc tramwajem lub autobusem nie będą ich posiadać.

„Akcja będzie prowadzona o różnych porach i na różnych trasach. Inspektorzy będą także zwracać uwagę na osoby przebywające w poczekalniach na dworcu w Czyżynach i Czerwonych Makach. Jeżeli zauważą tam kogoś bez zasłoniętych ust i nosa, to wręczą jej maseczkę” – czytamy w komunikacie.

Oprócz akcji wręczania maseczek na trasach i w poczekalniach, podobnie działania będą się odbywać w Punktach Sprzedaży Biletów. Pracownicy punktów sprzedają bilety tylko tym osobom, które mają prawidłowo zasłonięte usta i nos. Jeżeli ktoś nie będzie posiadał maseczki, to otrzyma ją w PSB.

Działania MPK SA, związane z rozdawaniem maseczek, mają zwrócić uwagę na obowiązujące zasady bezpieczeństwa w tramwajach, autobusach i pomieszczeniach, gdzie ze względu na nasze wspólne bezpieczeństwo każda osoba powinna mieć zasłonięte usta i nos.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

3 KOMENTARZE

3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca