– Mamy prośbę do niektórych młodych mieszkańców miasta, bo chyba nie wszyscy z nich zdają sobie sprawę, że informacje na przystankach nie są elementem dekoracyjnym – zwraca się MPK w specjalnym wpisie na facebooku.
O co dokładni chodzi? O troje nastolatków, którzy w nocy w centrum miasta zdejmowali z wiat m.in. tabliczki z numerami z przystanków (tzw. „liniówki”).
– Na szczęście zauważył to operator monitoringu miejskiego i na miejsce natychmiast zostały wysłane patrole strażników miejskich – podaje MPK.
Sprawcy zostali zatrzymani i przekazani policji. Posiadali przy sobie… 49 „liniówek” i 3 nazwy przystanków z węzłów Borsucza, Kapelanka, Rondo Grunwaldzkie, Teatr Słowackiego i Dworzec Główny Zachód.



