Muzeum Inżynierii dzisiaj za darmo

To już nie pierwszy, a szósty raz krakowskie Muzeum Inżynierii Miejskiej, będzie obchodzić Dzień Świętego Wawrzyńca w dniu imienin Wawrzyńca. Z tej okazji Muzeum zaprasza na bezpłatne zwiedzanie wszystkich wystaw, ale także na warsztaty dla najmłodszych.

Dzień świętego Wawrzyńca w Muzeum Inżynierii Miejskiej rozpocznie się już o godzinie 10. Będzie to spacer Krakowskim Szlakiem Techniki po Podgórzu i pobliskim Kazimierzu. Zwiedzanie będzie odbywać pieszo lub meleksami.

Również o 10 wystartują warsztaty. Będą dotyczyły działania rozrusznika serca oraz wszystkiego co jest związane z tym urządzeniem pomagającym ludziom.
Warsztaty odbędą się w hali E muzeum.

O godz. 12 Muzeum zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Z pracowni krakowskich uczonych”. Tym razem zostaną pokazane rozruszniki serca wszczepiane pacjentom w Oddziale Klinicznym Elektrokardiologii Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie. Otwarcie zostanie poprzedzone słowem wstępnym wygłoszonym przez kardiologa dr n. med. Jakuba Machejka. Pokaz odbędzie się w Hali E

Przez cały dzień Muzeum Inżynierii Miejskiej zaprasza także na swoje stałe, bezpłatne tylko dzisiaj, wystawy:

12.45-13.15 „Inżynieryjny Portret Miasta”. Hala D
13.20-13.50 „Motokultura”. Hala D
13.55-14.25 „Drukarstwo krakowskie XV-XX w.” Hala E
14.30-15.00 „Tramwaje na Wawrzyńca”. Hala F

(bg)

fot. mimk.com.pl

Najnowsze

Co w Krakowie