Za budynkiem Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego powstaje hotel

Grupa AccorInvest, będąca właścicielem Orbis S.A. buduje hotel przy ul. Worcella obok budynku Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Mercure Kraków Stare Miasto zaoferuje 170 pokoi, restaurację, bar, strefę rekreacyjną z fitness i SPA. Otwarcie planowane jest wiosną 2025 r.

Hotel będzie siódmym obiektem Grupy AccorInvest/Orbis w Krakowie. Hotel zaoferuje gościom 170 pokoi, restaurację, bar, strefę rekreacyjną z fitness i SPA oraz bliskie sąsiedztwo centrum handlowego Galeria Krakowska i dworca kolejowego, mniej niż 15 minut spacerem do Bramy Floriańskiej.

fot. materiały prasowe – Nowy hotel w Krakowie to kolejny krok w realizacji naszej strategii rozwoju i wzmacnianiu wartości portfela hotelowego w Europie w segmencie midscale oraz ekonomicznym. Właściwy hotel, we właściwej lokalizacji, z właściwym zespołem… dla wspaniałych doświadczeń. Nowy hotel przyciągnie świadomych ekologicznie gości, a także będzie idealnym miejscem zarówno dla podróżujących służbowo, jak i turystów. Jesteśmy przekonani, że stworzy on atrakcyjną ofertę na lokalnym rynku – mówi Dominik Sołtysik, prezes zarządu Orbisu i COO AccorInvest w Europie Wschodniej.

fot. materiały prasowe

Generalnym wykonawcą jest firma SARIVO Budownictwo Sp. z o.o. Sp.K. z Krakowa. BatiPlus Polska Sp. z o.o. zajmuje się obsługą budowy hotelu w zakresie kontroli technicznej i nadzoru inwestorskiego, a pełnomocnikiem inwestora jest AKA Studio. Bryłę budynku zaprojektowała pracownia Ingarden & Ewý Architekci. Za projekt wnętrz odpowiada hiszpańska firma Stone Designs, która może pochwalić się 25-letnim międzynarodowym doświadczeniem w projektowaniu wnętrz.

fot. materiały prasowe

Patrycja Bliska 

Najnowsze

Co w Krakowie