Na tym wybiegu dla psów możesz dostać mandat za pupila bez smyczy!

Nad Zalewem Nowohuckim powstały cztery urządzenia agility dla psów. Wielu właścicieli czworonogów nie wie, że przeszkody przygotowano dla ich podopiecznych, ponieważ na wybieg dla psiaków nie jest ogrodzony. Ponadto okazuje się, że za spuszczenie psa ze smyczy w tym miejscu można dostać mandat!

Na terenie Zalewu Nowohuckiego od strony al. Solidarności powstały cztery przeszkody do agility: tunel, słupki do slalomu, obręcze do przeskoków i kładka. Znajdują się w pobliżu boiska sportowego, przyrządów do kalenistyki i siłowni na wolnym powietrzu. Urządzenia przeznaczone dla psów nie są ogrodzone i wielu właścicieli nie wie, że jest to wybieg dla ich czworonogów. Przeszkody są dość duże, więc wiele osób myśli, że są one elementem… siłowni na wolnym powietrzu. 

– Nie wiedziałem, że są to przyrządy dla psów. Myślałem, że to przeszkody dla ludzi do trenowania na Runmageddon! Chętnie spuściłbym ze smyczy Riko, ale mój pies uwielbia uciekać i musiałbym go gonić przez cały park. Nie rozumiem, dlaczego nie ma tu ogrodzenia. Przecież powinno być na wybiegu dla psów – mówi pan Maciej, właściciel labradora o imieniu Riko.

Wybieg dla psów nad Zalewem Nowohuckim / fot. KRKnews.pl

– W ramach pierwszego etapu inwestycji zostało zamontowane kilka urządzeń dla psów. Początkowo to miały być pojedyncze przeszkody do agility, by właściciele podczas spaceru z pupilem mogli pobawić się razem niż typowy wybieg dla psów. W pierwotnym projekcie nie było zamysłu grodzenia terenu – mówi dla KRKnews.pl Jarosław Tabor, wicedyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej ds. inwestycji. 

Mandat za pupila bez smyczy na wybiegu dla psów?!

Ale okazuje się, że za spuszczenie pupila ze smyczy na terenie tego wybiegu można… otrzymać mandat! Według ustawy o ochronie praw zwierząt zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli. Za spacer bez smyczy można dostać mandat nawet do nawet 250 zł! W przypadku, gdy wniosek o ukaranie trafi do sądu to grzywna może wynieść nawet 5000 zł!

Według straży miejskiej są więc podstawy, by ukarać psiarzy za puszczenie czworonoga luzem na terenie wybiegu, ponieważ Zalew Nowohucki jest terenem uczęszczanym przez dużą liczbę ludzi. Czy przeszkody zostaną ogrodzone, by psiarze mogli spuszczać czworonogi bez smyczy? Coraz więcej mieszkańców prosi o to ZZM. Instytucja przychylnie rozpatrzyła prośby i wkrótce wybieg zostanie ogrodzony.

– Obecnie pojawiają się liczne głosy mieszkańców i radnych, by ogrodzić wybieg. Psy będą mogły biegać bez smyczy, bez zagrożenia dla spacerowiczów. Mamy ogłoszony przetarg na modernizację boiska wielofunkcyjnego, które znajduje się przy al. Solidarności i dołożyliśmy montaż oraz budowę ogrodzenia wokół terenu dla czworonogów. Będzie to mini wybieg dla psów na terenie Zalewu Nowohuckiego – zdradza Tabor. 

js

Najnowsze

Co w Krakowie