Na ulicach Krakowa staną lodówki społeczne. W trzech miejscach

„Lodówka pełna dobra” – to projekt, w ramach którego można przekazać zbędną żywność tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Żywność wkładana jest do lodówek, z których zabiorą je potrzebujący. Na ulicach Krakowa staną trzy takie lodówki.

Lodówki pojawią się przy ośrodkach wsparcia funkcjonujących w ramach Miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej, Staną się punktami nieodpłatnej dystrybucji produktów spożywczych. Żywność pozostawiana w lodówkach będzie przeznaczona dla osób najbardziej potrzebujących – Poprzez tego typu działania miasto propaguje również ideę „foodsharingu”, zgodnie z którą mieszkańcy Krakowa nie marnują żywności, ale mają możliwość podzielenia się jedzeniem z potrzebującymi – tłumaczą urzędnicy.

Oto lokalizacje lodówek społecznych w Krakowie:
• ul. Sas–Zubrzyckiego 10,
• ul. Sudolska 7a,
•os. Szkolne 20.

W lodówce można zostawić warzywa, owoce, ciasta, opakowanie chleba, przetwory, a nawet słoik z zupą, której ugotowaliśmy zbyt dużo. Produkty własnego wyrobu należy dokładnie opisać – z czego się składają i kiedy zostały przygotowane. Nie wolno zostawiać w lodówce surowego mięsa, produktów zawierających surowe jaja, artykułów nadpsutych i alkoholu.

– Najczęściej do kosza trafia żywność, bo nie wiemy co zrobić z zakupioną nadwyżką, a zbliża się jej termin przydatności do spożycia. Czasami zostało nam zbyt dużo jedzenia po rodzinnym spotkaniu lub po prostu zakupione produkty nie trafiły w nasz smak. Z tego powodu zamiast wyrzucać wciąż dobre jedzenie, możemy przekazać je innym. Do tego właśnie służą jadłodzielnie – przekonują miejscy urzędnicy.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie