Najmniejsze mieszkanie świata znajduje się w Krakowie! „Jak w więzieniu” [wideo]

Bez okien, z metrażem mniejszym niż więzienna cela, a prysznic można brać jednocześnie siedząc na sedesie. Mieszkanie o powierzchni 2,5 m² znajduje się w Krakowie.

Łazienka z prysznicem, lodówka turystyczna, umywalka i jednoosobowe łóżko na antresoli – to wszystko co znajduje się w najmniejszym apartamencie na świecie. Jest on wynajmowany turystom odwiedzającym Kraków. Projektantka wnętrz Olimpia Ajakaiye z kanału ShowRoom próbowała przetrwać tam noc.

Projektantka wnętrz z kanału Show Room postanowiła zatrzymać się tam na noc. Jak wyglądał czas spędzony na powierzchni 2,5 m² można zobaczyć w ostatnim odcinku jej programu „Najmniejsze mieszkanie świata”:

Klaustrofobiczną przestrzeń wynajmujący starał się uatrakcyjnić lustrami i tapetami z… palmami, być może były one inspirowane panującą w mieszkaniu temperaturą i duchotą, bo w tym „apartamencie” nie ma ani jednego okna.

– Czuję się jak w więzieniu – relacjonuje Ajakaiye pobyt w najmniejszym mieszkaniu świata i dodaje, że w tym miejscu jest nawet mniej miejsca niż w celi więziennej. Po przespaniu nocy w łóżku przypominającym kajutę kwituje:- Po takiej nocy każde mieszkanie będzie wydawało się gigantyczne. Teraz doceniam moje, które ma 51m².

 

5 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie