Największa transakcja na krakowskim rynku biurowym w tym roku. Volvo wprowadzi się do Brain Park (ZDJĘCIA)

Volvo Tech Hub wprowadzi się do krakowskiego biurowca Brain Park ptrzy ulicy Fabrycznej. To największej w tym roku transakcja biurowa w Krakowie. Spółka planuje zatrudnić w Krakowie 350 osób. 

Volvo Tech Hub, jest czwartym centrum rozwoju oprogramowania Volvo Cars. Zostało otwarte w 2023 roku w Krakowie i ma zatrudniać ponad pół tysiąca osób. Obecnie firma prowadzi Tech Huby w Sztokholmie i Lund w Szwecji oraz w Bangalore w Indiach. Tech Hub Volvo zlokalizowany pod Wawelem ma odegrać kluczową rolę w strategicznych ambicjach i celach marki. Najważniejszy z nich to stanie się w pełni elektryczną marką i liderem w dziedzinie nowych technologii.

– W marcu świętowaliśmy pierwszą rocznicę działania Volvo Tech Hub w Krakowie. W naszym centrum pracuje już 150 osób, a docelowo zatrudnimy ponad 500 specjalistów. Dlatego priorytetem było znalezienie siedziby, która będzie wspierała dalszy rozwój Volvo w Polsce. To ekscytujące, że już jesienią zaprosimy pracowników do nowoczesnego biura, które jest jedną z czterech tego typu obiektów Volvo Cars na całym świecie. Ta transakcja, największa na rynku biurowym w Krakowie, to kamień milowy, który istotnie zwiększy widoczność Volvo w mieście. – komentuje Przemek Berendt, Head of Volvo Tech Hub.

Volvo Tech Hub zajmie w krakowskim biurze 10 tys. mkw. powierzchni biurowej na 7 piętrach. Przestrzeń nowego centrum R&D została zaplanowana zgodnie z globalnymi standardami Volvo i ma być najlepszym środowiskiem pracy dla nowo zatrudnianych inżynierów.

Brain Park to łącznie 43 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz blisko 10 tys. mkw. terenów zielonych u zbiegu al. Pokoju i ul. Fabrycznej w centrum Krakowa. Śródmiejska lokalizacja w pobliżu dwóch ważnych węzłów komunikacyjnych, Ronda Mogilskiego i Ronda Grzegórzeckiego, gwarantuje pracownikom doskonałe połączenia i szybki dojazd komunikacją miejską. Ponadto kompleks zrealizowany przez Echo Investment jest wyposażony w szereg udogodnień, w tym liczne miejsca parkingowe, stacje do ładowania aut i hulajnóg elektrycznych, stojaki dla rowerów i szatnie z prysznicami.

 

Najnowsze

Co w Krakowie