Narodowy Marsz Papieski przejdzie ulicami Krakowa

2 kwietnia planowany jest w Krakowie Narodowy Marsz Papieski. Uczestnicy przejdą trasę Białego Marszu, który po zamachu na Ojca Świętego w 1981 roku zgromadził na krakowskich Błoniach kilkaset tysięcy ludzi. Jak przekonują organizatorzy, będzie to wydarzenie apolityczne, niezależne i adresowane do wszystkich, którzy cenią naukę Jana Pawła II.

Narodowy Marsz Papieski to inicjatywa społeczna. Jak informują organizatorzy, impulsem do jego organizacji były ostatnie dyskusje i ataki na Jana Pawła II. Marsz ma zgromadzić ludzi, którzy cenią jego naukę – Polacy mają szansę stworzyć wydarzenie ponad podziałami. Apelujemy o odłożenie na bok organizacyjnych i partyjnych atrybutów. Koszty związane z organizacją Marszu będą pokryte ze zbiórki publicznej, a praca oparta przede wszystkim na wolontariacie – apeluje Barbara Konarska, jedna z organizatorek marszu.

Jak podaje portal niezależna.pl, w Krakowie  Narodowy Marsz Papieski „odtworzy trasę Białego Marszu, który po zamachu na Ojca Świętego w 1981 roku zgromadził na krakowskich Błoniach kilkaset tysięcy ludzi. Marsz szczeciński rozpocznie się Mszą Świętą w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa” – Próba zdyskredytowania Jana Pawła II była dla wielu z nas impulsem do zrobienia rachunku sumienia i przyznania, że pozwoliliśmy, aby jego nauka żyła już raczej w naszej refleksji, duchowości. Za mało dzieliliśmy się nią publicznie. Przestała być naszą etyczną i moralną walutą obiegową. Stąd idea marszu, który będzie znowu mocnym głosem Ojca Świętego w przestrzeni i świadomości publicznej. Chcemy, żeby ten głos już w niej pozostał. Nasz papież potrafił gromadzić – ponad wszelkimi podziałami – niepoliczalne tłumy ludzi. Potrafił dać nam coś, czego tylko taki wielki zbiór ludzki, zebrany we wspólnej, szlachetnej intencji wytworzyć potrafi: niewyobrażalne, dające wielką radość poczucie bezpieczeństwa, mocy i solidarności” – mówi Barbara Konarska dla portalu niezalezna.pl.

(JS)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie