„Nasza klasa” znika z internetu. Serwis stracił popularność na rzecz Facebooka

Musisz przeczytać

Internetowy serwis społecznościowy „Nasza klasa” przechodzi do historii. 27 lipca 2021 roku zniknie z internetu. Kilkanaście lat temu był to najpopularniejszy serwis społecznościowy w Polsce.

Serwis społecznościowy nasza-klasa.pl został uruchomiony w listopadzie 2006 roku. Był wzorowany na amerykańskim serwisie społecznościowym classmates.com, założonym 11 lat wcześniej, a polska nazwa pochodziła od tytułu piosenki Jacka kaczmraskiego „Nasza klasa”. Początkowo miało to być tylko miejsce udostępniania list szkół i klas, do których użytkownik mógł dopisać się jako uczeń, nauczyciel lub gość, lub też jedynie obejrzeć, kto do danej klasy się zapisał. Szybko jednak dochodziły kolejne organizacje, a serwis stał się wielopoziomowa platformą komunikacji dla użytkowników.

„Nasza klasa” szczyt popularności przeżywała w 2010 roku, kiedy miała 14 mln użytkowników. Wtedy też została zmieniona nazwa – na nk.pl. Potem coraz więcej internautów przerzucało się na Facebooka, „Nasza klasa” spadała w rankingach internetowych serwisów. Od 2015 roku właścicielem „Naszej klasy” jest niemiecko-szwajcarski koncern Ringier Axel Springer Polska. Dwa miesiące temu koncern poinformował, że 27 lipca 2021 roku zamyka serwis nk.pl. Zamknięcie serwisu oznacza, że dane użytkowników zostaną trwale usunięte.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca