Netto zastąpi Tesco w Krakowie. Brytyjska sieć całkowicie wycofuje się z Polski

Wszystkie sklepy i centra obsługowe Tesco w Polsce przejmie właściciel sieci Netto. Transakcja wyceniana jest na ponad 800 mln złotych. Brytyjska sieć handlowa, która jako jedna z pierwszych budowała hipermarkety w Krakowie, całkowicie wycofuje się z Polski.

To już pewne – Tesco zniknie z polskiego krajobrazu hipermarketów. Zniknie też z Krakowa. Brytyjska sieć jako jedna z pierwszych stawiała sklep wielkopowierzchniowy w Krakowie przy ul. Kapelanka i przyjęła od HIT-a sklep przy Wielickiej.

O tej ostatniej lokalizacji głośno było pod koniec lutego, kiedy Echo Investment poinformowało o wykupieniu gruntów pod hipermarketem przy Kapelance. Plany dewelopera zakładały budowę w tym miejscu mieszkań i biur. Ale w komunikacie o przejęciu sklepów Tesco przez netto pada stwierdzenie, że transakcja obejmuje także główną siedzibę brytyjskiej sieci handlowej. A ta znajduje się właśnie w obiekcie przy Kapelance 56.

„Transakcja, która podlega zatwierdzeniu przez organy antymonopolowe, obejmuje 301 sklepów, centra dystrybucji i główną siedzibę” – informuje Tesco. Transakcja ma być sfinalizowana w ciągu kilku miesięcy. Zakupem nie zostało objętych 19 działających jeszcze sklepów Tesco. I okazuje się, że jednym z nich jest właśnie hipermarket przy ul. Kapelanka w Krakowie. Plany sprzedaży tej nieruchomości dużemu deweloperowi są więc nadal aktualne.

O tym, że Tesco opuści Polskę, spekulowano od wielu miesięcy. „Ta transakcja pozwoli nam skoncentrować się w regionie na działalności w Czechach, na Węgrzech i Słowacji, gdzie mamy silniejszą pozycję rynkową i możliwości wzrostu oraz osiągamy marże i wyniki finansowe, które stanowią wartość dla grupy” – komentuje prezes Grupy Tesco Dave Lewis.

Co z pracownikami? Według prezesa Tesco odsprzedaż sklepów innej sieci handlowej to „najlepszy sposób zabezpieczenia przyszłości firmy dla pracowników i klientów w Polsce”.

Nowy właściciel – firma Salling Group – ma w Polsce 383 sklepy Netto i 3 magazyny dystrybucyjne. Sieć zatrudnia ponad 5 tys. osób. W Małopolsce sklep netto jest w Skawinie.

GS

Atrakcyjne mieszkania w centrum Krakowa na sprzedaż. Duże i małe. Ceny też różne

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie