Nie będzie cmentarza dla zwierząt w Olszanicy?! Prezydent wydał zarządzenie

Cmentarz dla zwierząt w Łodzi / fot. Facebook Łódź

Cmentarz dla zwierząt w Olszanicy jest niezgodny z ustaleniami studium miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Działki mogą jedynie służyć jako tereny rolnicze. Jak twierdzi stowarzyszenie „Nasza Olszanica” grzebowisko dla pupili może zostać stworzone w Opatkowicach i Sidzinie, Pleszowie, Łuczanowicach-Kościelnikach oraz Przylasku Rusieckim-Wolicy. Czy w Krakowie w końcu powstanie cmentarz dla zwierząt?

Inwestorem cmentarza dla zwierząt ma być Uniwersytet Rolniczy, jednak od kilku lat trwają spory pomiędzy placówką a mieszkańcami. Stowarzyszenie „Nasza Olszanica” twierdzi, że grzebowisko miałoby powstać na bagnach i terenach podmokłych. Aktywiści proponują, by cmentarz powstał na działkach w Opatkowicach i Sidzinie, Pleszowie, Łuczanowicach-Kościelnikach oraz Przylasku Rusieckim-Wolicy. Są to tereny nieurządzone, które są suche i nie ma tam bagien. 

Prezydent Jacek Majchrowski wydał zarządzenie, w którym nie dopuszczono możliwości stworzenia grzebowiska na działkach w Olszanicy. Na działkach może być jedynie teren rolniczy bez możliwości tworzenia cmentarzy. 

Do 13 lipca mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi do lokalizacji cmentarza dla zwierząt w Olszanicy. Pisma można złożyć drogą mailowa na adres ws.umk@um.krakow.pl, pisemnie do Wydziału Kształtowania Środowiska na os. Zgody 2, 31-949 Kraków, osobiście, pocztą lub ustnie do protokołu na os. Zgody 2, pok. 502. 

Zobacz także