Nie będzie metra w Krakowie! Prezydent zdradza, co pokazały analizy

Musisz przeczytać

Nie będzie metra w Krakowie. – To się i nie opłaca, i nie ma sensu – powiedział prezydent Jacek Majchrowski w czwartkowym wywiadzie transmitowanym na miejskim Facebooku. Kończone na zlecenie miasta analizy wskazują na możliwość budowy premetra, czyli transportu szynowego tylko częściowo biegnącego pod ziemią.

Prezydent Jacek Majchrowski powiedział, że widział już studium dla metra w Krakowie. Zaznaczył, że dokument będzie jeszcze poprawiany, ale zdradził, że analizy pokazują, że budowa metra w Krakowie się nie opłaca. – Jest koncepcja szynowego rozwiązania w kontekście premetra, czyli częściowo biegnącego pod ziemią, częściowo nad ziemią – mówił Jacek Majchrowski.

Według prezydenta Krakowa metro w Krakowie jest nieopłacalne. – Zawsze to mówiłem – żeby wybudować normalne metro, muszą być odpowiednie przepływy ludności. W Krakowie takich przepływów nie ma – argumentował prof. Majchrowski.

Prezydent miasta dodał, że dyskusja na ten temat rozpocznie się jak tylko studium dla metra zostanie zakończone. – To nastąpi wkrótce – zadeklarował.

(GEG)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

7 KOMENTARZE

7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca