Nie chcą ogrzewalni i noclegowni dla bezdomnych w swoim sąsiedztwie. Rada odrzuci ich petycje

Musisz przeczytać

Trzy petycje dotyczące odstąpienia od planu zorganizowania ogrzewalni i noclegowni dla bezdomnych w rejonie ul. Księcia Józefa złożyli mieszkańcy, którzy sprzeciwiają się takiemu obiektowi w sąsiedztwie ich domów. Rada Miasta najprawdopodobniej odrzuci wszystkie te petycje.

W niszczejących budynkach przy ul. Księcia Józefa Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej chce zorganizować ogrzewalnię i noclegownie dla bezdomnych. Obiekt miałby być otwarty między 1 października a 30 kwietnia, w godz. 18 – 8. Ogrzewalnia zapewniałaby chronienie dla ok. 20 osób.

Przeciwko ogrzewalni opowiadają się mieszkańcy okolicznych domów i właściciele pobliskich ogródków działkowych. Mieszkańcy obawiają się, że bezdomni będą stanowić dla nich zagrożenie, a działkowcy – że bezdomni będą „gościć” w ich ogródkach. To dlatego do Urzędu Miasta trafiły trzy petycje z żądaniem rezygnacji z ogrzewalni dla bezdomnych przy ul. Księcia Józefa. Ich autorzy twierdzą, że wybrana lokalizacja będzie „negatywnie oddziaływać na życie i bezpieczeństwo mieszkańców.

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta Krakowa przygotowała już projekty uchwał w sprawie odrzucenia tych petycji. Z wyjaśnień uzyskanych od prezydenta wynika, że obawy protestujących przeciwko ogrzewalni dla bezdomnych są nieuzasadnione.

(GEG)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca