Nie żyje dwóch policjantów z Krakowa

Smutna wiadomość z krakowskiej policji. Nie żyje dwóch funkcjonariuszy z Krakowa.  23 października 2023 roku, wieku 40 lat zmarł asp. Leszek Kita – policjant Komisariatu Policji VI w Krakowie. 21 października 2023 roku na wieczną służbę odeszła też 56-letnia asp. szt. Renata Warchoł – policjantka z tego samego komisariatu.

We wtorek, 24 października, policjanci z Komisariatu VI w Krakowie przekazali smutną wiadomość. W wieku 40 lat zmarł asp. Leszek Kita.  Mężczyzna był doświadczonym funkcjonariuszem. Od początku kariery związany był z Krakowem. W szeregi policji wstąpił w 2008 roku. Służbę rozpoczął w Komisariacie Policji VIII w Krakowie, następnie pełnił ją w Komisariacie Policji V w Wydziale kryminalnym, a przez kilka kolejnych lat obejmował stanowisko dzielnicowego w tej jednostce. Od sierpnia 2021 roku służbę pełnił w Komisariacie Policji VI, najpierw jako detektyw w pionie kryminalnym, a następnie jako oficer dyżurny tego komisariatu.

„W pamięci koleżanek i kolegów zapamiętany zostanie jako osoba życzliwa, empatyczna, na którą zawsze można było liczyć. Kierownictwo krakowskiej Policji, funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną Zmarłego” – informuje krakowska policja.

21 października 2023 roku odeszła 56-letnia asp. szt. Renata Warchoł. Całe swoje życie zawodowe poświęciła Policji, w szeregi której wstąpiła 16 marca 1991r. Od 1999 roku związana była z Komisariatem Policji VI w Krakowie, gdzie początkowo pełniła służbę w sekcji prewencji, a od 2003 roku w ogniwie do spraw wykroczeń.

„Podczas wieloletniej służby dała się poznać jako profesjonalistka i odpowiedzialny funkcjonariusz. W pamięci Policjantów i pracowników pozostanie osobą życzliwą, chętnie dzielącą się wiedzą i umiejętnościami z młodszymi kolegami. Kierownictwo krakowskiej Policji, funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną Zmarłej. Cześć Jej pamięci!” – czytamy w informacji krakowskiej policji.

Patrycja Bliska 

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie