Nie żyje prof. Jerzy Mikułowski Pomorski, były rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Nie żyje prof. Jerzy Mikułowski Pomorski, były rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. O śmierci wybitnego badacza polskich mediów i komunikowania poinformował Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

„Z wielką przykrością informujemy, że 12 grudnia 2020 r. odszedł Prof. dr hab. Jerzy Mikułowski Pomorski. Nasz Mistrz, wieloletni pracownik Zakładu Dziennikarstwa UŚ (1984-2012). Promotor doktoratów wielu Pracowników naukowych Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej. Był również Rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w latach 1990–1996 i założycielem tamtejszej Katedry Studiów Europejskich. Doktor honoris causa Grand Valley State University, University of Teesside oraz Uniwersytetu Śląskiego. Prezydent Rotary Club Kraków (1997/1998). Autor ponad dwudziestu książek i kilkuset innych publikacji naukowych. Dla świata nauki, dla naszego Instytutu, to niepowetowana strata” – czytamy na stronie Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej.

Jerzy Mikułowski Pomorski urodził się 3 stycznia 1937 r. w Katowicach. Studia prawnicze w Uniwersytecie Jagiellońskim ukończył w 1958 r., rok wcześniej rozpoczął jeszcze studia socjologiczne. Od 1962 r. pracował w Akademii Ekonomicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny), gdzie w latach 1990-1996 pełnił funkcję rektora. W 1991 r. objął zorganizowaną przez siebie Katedrę Studiów Europejskich – pierwszą taką jednostkę w Polsce.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie