Niecodzienni goście od dziś na Placu Wolnica. Warto ich odwiedzić

Musisz przeczytać

Plac Wolnica zaroił się od pszczelarzy, bo od dziś trwa coroczne Krakowskie Miodobranie! Impreza potrwa do niedzieli.

Święto organizowane jest nie tylko dla pszczelarzy, ale przede wszystkim dla mieszkańców i turystów. Można do woli degustować zdrowe słodkości, wziąć udział w kiermaszu miodu i produktów pszczelich z małopolskich pasiek i odwiedzić stoiska ze zdrowymi produktami.

Miodobranie to również szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Integralną częścią wydarzenia jak co roku będzie Parada Pszczół. Dzieci i dorośli przebrani w stroje pszczelarskie oraz z motywami pszczelimi zaprezentują się na płycie Rynku Głównego. Potem w rytm zespołu Sorrir Por Favor przejdą na plac Wolnica.

Ponadto w sobotę na placu Wolnica odbędzie się akcja Krwiobranie, podczas której wszyscy chętni oraz członkowie Zrzeszenia Pszczelarzy Krakowskich będą oddawać krew na potrzeby krakowskich szpitali.

Warto dodać, że Kraków jest pierwszym miastem w Polsce, które zdecydowało się założyć własny zespół pasiek. Urząd Miasta Krakowa we współpracy ze Zrzeszeniem Pszczelarzy Krakowskich stworzył projekt urządzenia pasiek miejskich na dachach i łąkach – Pasieka Kraków. Opiekują się nimi wykwalifikowani pszczelarze. Ule postawiono m.in. na dachach Nowohuckiego Centrum Kultury czy Galerii Kazimierz.

Szczegółowy program Krakowskiego Miodobrania na stronie internetowej ZPK.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca