Nierówna i niebezpieczna. Niedawno oddana kładka rowerowa idzie do remontu

Musisz przeczytać

 – Odebraliśmy sygnały o miejscowych nierównościach – przyznają urzędnicy. Sprawa została zbadana i podjęto decyzję o wymianie części nawierzchni na kładce pieszo-rowerowej w Podgórzu.

Została oddana do użytku niespełna rok temu, ale we wtorek wystartuje jej remont.

„Rozpoczną się prace związane z wymianą nawierzchni: na dwóch jej fragmentach, w części przeznaczonej dla ruchu rowerowego. Roboty potrwają mniej więcej trzy tygodnie. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wdrożone dzień wcześniej, w poniedziałek” – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Urzędnicy przyznają, że po oddaniu kładki odebrali sygnały o miejscowych nierównościach. Inspektorzy zbadali tę kwestię i podjęli decyzję o wymianie nawierzchni na dwóch fragmentach (część rowerowa) – na odcinkach ok. 80 m i ok 120 m.

„Roboty zrealizuje wykonawca, w ramach gwarancji. W czasie prac na kładce wprowadzone zostaną zmiany dla ruchu rowerowego (w dniu 7 czerwca, poniedziałek) – będą poruszać się po części przeznaczonej dla pieszych. Ruch będzie cały czas utrzymany. Prace na odcinkach nie będą realizowane równolegle” – informuje ZDMK.

jk

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

12 KOMENTARZE

12 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca